Oblékněte svoje okna

Autor

Letošní léto je opravdu dlouhé, pro někoho místy až úmorné. Proto přijde vhod každá možnost, jak se nějakým způsobem dostat do stínu. Ideálním řešením do vašich obydlí jsou závěsy. Jsou v nepřeberném množství barev i materiálů, takže si vybere opravdu každý. A když už mluvíme o závěsech, nesmíme zapomenout ani na záclony, bez kterých si stále mnoho lidí svá okna nedokáže představit.

Jaké jsou trendy právě v této oblasti? Podléhá i odění oken módním vlnám? A co se hodí pro váš interiér? Nejen o tom jsem si povídala s majitelkou chotovinské firmy na bytový textil Orbytex paní Monikou Orlovou.

Jak dlouho provozujete vaši firmu a co bylo za tu dobu zatím nejtěžší?

Naše firma Orbytex Chotoviny s.r.o.vznikla roku 2011 jako pokračování  firmy Orbytex s.r.o.,která vznikla v roce 1996. Nejtěžší bylo rozhodnutí, zda se máme pustit do výroby digitálního potisku látek a zaběhnutí výroby.

Inspirace pro váš styl – romantický
Režná látka Palermo

Jak vznikla myšlenka založit si podnik na bytový textil?

Podnik založila moje matka, která pracovala dvacet let ve školství. Zkusila ve svém volnu brigádu, nabízet bytový textil jako obchodní zástupce u jedné firmy. Práce se jí zalíbila natolik, že školství opustila a začala podnikat na plno. Já jen pokračuji.

Inspirace pro váš styl – moderní
Black out – kruhy

Mění se módní trendy i u záclon a závěsů? Které materiály jsou nyní nejžádanější?

Ano mění. Když jsme začínali, nejvíce jsme prodávali žakárové záclony, vzory spíše kytky s hustou strukturou a velkou bordurou. Nyní prodáváme hodně hladké, jednoduché voály a takzvané magazinschuss zakončené olůvkem.

U závěsů jsou materiály také jiné. V našich začátcích žádný black out nebyl, nyní ho prodáváme ve velkém. Je to nejoblíbenější materiál. Vypadá luxusně, dobře se s ním pracuje a hodně zatemní. Nyní máme v jednání dovoz  black outu s PVC zátěrem na 100% zatemnění. Na tento materiál se nás ptá stále více zákazníků.

Inspirace pro váš styl – přírodní
Black out – listy

Je to stejné i u barev a vzorů?

Vzory a barvy se také mění. Prodávají se všechny barvy, ale vždy je období, že nějaká barva vede. Bylo období, že všichni chtěli různé odstíny oranžové, pak hodně fialové. Poslední asi tak dva roky se prodává hodně šedá barva a kombinace šedočerná a šedovínová. Béžová je taková stálice.

Inspirace pro váš styl – venkovský
Black out – vintage

Je možné se u vás domluvit na barvě či vzoru na zakázku?

To je právě ta naše výhoda. Nejsme závislí na tom, co nám nabídne nějaký výrobce nebo překupník, ale vytvoříme si svoje vzory, které nikdo jiný nemá a můžeme je libovolně upravovat. Když nám zákazník řekne: „Tento vzor se mi líbí, ale nehodí se mi v této barvě např. ve fialové, ale chci ho např. v zelené,“ tak ho natiskneme v zelené. Obrazce na látce můžeme zvětšovat, zmenšovat, něco ubrat anebo přidat, měnit barvy obrazců nebo podkladovou barvu pod obrazci. Všechny vzory můžeme natisknout na pět různých materiálů. Toto je velká výhoda pro bytové designéry. Jeden zákazník nám dodal fotku a my jsme natiskli látku, ze které jsme vyráběli posuvné japonské stěny. Když si zákazník dodá v digitální podobě vzor, který si sám vytvořil, může mít svojí vlastní potištěnou látku nejen na závěsy.

Inspirace pro váš styl – globální
Bavlna – tisk

Děkuji za rozhovor a přeji, ať se vaší firmě daří.

Více vzorů a barev najdete na https://www.orbytex.cz/

One comment

  1. Když jsme si nechali udělat nová okna, líbila se mi tak, že jsem zrušila všechny záclony i závěsy, protože se mi hrozně líbila tak, jak jsou. Po nějaké době jsem si ale začala přidat jak ve výkladní skříni. Manžel navrhoval vnitřní žaluzie, ale to mi zase připadá takové kancelářské, tak jsem se zase k záclonám a závěsům vrátila. Ani nevím, jaký styl bydlení máme my, ale líbí se mi ty s růžičkami 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *