Octomilkové zoufalství

Autor

Tak se nám domů nastěhovaly octomilky. Nikdy dřív jsem je neřešila, ale teď jich máme doma spoustu. Jsou v celém bytě, nejen v kuchyni. I teď, když píšu tyhle řádky, poletuje mi jich tu tak pět a já mezi ťukáním do klávesnice mávám rukama tak, že připomínám mírně retardovaného pelikána. Dohledala jsem si spoustu rad, jak s nimi zatočit, ale ony mé snaze vytrvale odolávají, takže jsem se rozhodla, že můj marný boj popíšu a snad máte někdo radu, díky níž s tímto otravným hmyzem skoncuji.

Pokus č. 1 – Udržujte pořádek
Doma se mi smějí, že mám k jedné ruce přirostlý hadr a k té druhé vysavač, ale v boji proti octomilkám jsem se rozhodla mou posedlost k čistotě dovést k dokonalosti a nezbylo už žádné místo, kam by má úklidofilní ruka nezavítala a strávila jsem touto mou obsedantní kratochvílí celý víkend.
Výsledek? 1:0 pro octomilky

Pokus č. 2 – Vyčistěte odpady
Vzhledem k tomu, že mi vlasový porost opadává jako listí na podzim, je Krtek mým kamarádem již řadu let. Vlastně bychom bez něho nepotřebovali ve vaně špunt, neb jeho funkci by obstaraly chomáče mých vlasů. Ale co, vyčistím odpady pro jistotu znovu. Mřížky, které zajišťují, aby vám voda třeba ve dřezu nepřetekla, jsem rozšroubovala a vyčistila Savem.
Výsledek? 1:0 pro octomilky

Pokus č. 3 – Vysypávejte koše
Nevím, zda to je rada pro takové ty lidi, kteří mají potíže cokoliv vyhodit a ve svých bytech si vytvářejí novodobá muzea konzumní společnosti, ale odpadky snad vysypává každý, ne?! Dobře zajdu trochu dál, všechno, co má v sobě byť jen trochu vody (slupky, pytlíky od čajů, vaječné skořápky…) vyhazuji okamžitě do popelnice. Sice se naběhám, ale mému zadku to prospěje a vyzraji nad těmi malými potvorami.
Výsledek? 1:0 pro octomilky

Pokus č. 4 – Nechte je vyhladovět
Tak tohle je taky rada. Nevím, zda má někdo z vás pečivo nebo salám jen tak položený na lince, ale já mám za roky své domácnosti vypracovaný důmyslný systém uchovávání potravin, takže žádné hody u mě opravdu nemají. Vše je v lednici nebo v uzavřených nádobách a sáčcích.
Výsledek? 1:0 pro octomilky

Pokus č. 5 – Nalijte jim něco dobrého
Možná si někdo myslí, že octomilky to mají jako lidé, a pokud budou pít s prázdným žaludkem (viz. předchozí rada), tak se prostě zboří. Je to omyl. Nalila jsem jim jablečný ocet, ale místo toho, abych se jich zbavila, jsem jim prostě jen vytvořila debatní prostor, kdy si posedají na okrajích sklenky, nechají se příjemně sjet jablečnými výpary a do octu spadnou jen ty opravdu neopatrné, které krapet přeberou.
Výsledek? 1:0 pro octomilky

Pokus č. 6 – Kupte mátu
Zatím poslední zoufalý pokus hlásá, že vůni máty nemají octomilky rády. Zakoupila jsem tedy jeden exemplář a umístila ho do kuchyně. Druhý den vstanu a v kuchyni jen pár opravdu otrlých jedinců, které ani mátová vůně neodradí. „Mám vyhráno,“ proběhlo mi mou octomilně zoufalou myslí. Mé nadšení bylo zkaleno do tří dnů, kdy se opět vrátily máta nemáta.
Výsledek? 1:1 pro octomilky (ten jeden bod je za tři dny, kdy jsem jásala)

Takže v této chvíli je to 6:1 pro octomilky, které si tu vesele řádí, a já mám tak trochu podezření, že je živí mé zoufalství. Vaše rady?

6
Komentujte jako host

4 Počet komentářů
2 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
3 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Majka

Taky jich teď máme doma spoustu 🙁

berča

Moje rada je zaručená, každým rokem vyzkoušená.
Je to pokus č.5. Nalít jim něco dobrého….a tu skleničku s jablečným ocetem zakrýt folií nebo mikroteňákem, zagumičkovat aby to drželo a do toho igelitu udělat pár dírek. Ony, ty bestie, do toho vlezou ale cestu ven už nenajdou, tak mají prýmovej bazén 😀 😉