Vánoční stromek z drátků

Autor

Přiznám se, že drátkování není moje parketa a nikdy jsem to nedělala. Objevila jsem ale v papírnictví zelený drát, který se mi líbil a napadlo mě udělat z něho jednoduchý vánoční stromek. A když jsem to zvládla já se svými nulovými zkušenostmi, zvládne to každý.

Potřebujeme:

  • cca 3 m silnějšího drátu
  • tenký drátek
  • korálky + ketlovací jehly
  • kleště

Nejprve si pomocí ketlovacích jehel a korálků vyrobíme malé ozdoby. Pokud máte korálky, které mají větší dírky a proleze jimi ten silnější drát, tento krok můžete vynechat.

Vezmeme tenký drátek a začneme jím omotávat ten silný.

Jakmile máme kus obmotaný, začneme silný drát stáčet do spirály.

Cca po 4 – 5 řadách začneme i v přiměřených rozestupech navlékat korálky. Buď v podobě malých ozdobiček na tenký drátek nebo v případě korálků s většími dírkami přímo na ten silný drát. Stále ale obmotáváme tenkým drátkem, aby nám držely korálky na místech, které chceme.

Jakmile máme spirálu hotovou, tenký drátek odstřihneme tak, aby nám ještě cca 10 cm zbývalo. Tím si pak zdrátujeme základnu stromku, aby se nám nerozjížděl.

Položíme si spirálu tak, aby byla korálky dolů a začneme silný drát ze středu pomalu vytahovat nahoru.

Nakonec zdrátujeme základnu a máme stromek hotový.

Pokud použijete skleněné korálky, můžete do stromku umístit klasickou svíčku, jestli máte korálky plastové, raději použijte svíčku na baterky.

Přeji Vám všem příjemné tvoření a krásný advent.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/