Školní potřeby – hurá do školy

Autor

Prázdniny utekly jako voda a za chvilku tu máme první školní den. Možná už máte vše potřebné pro své školáky nakoupeno, ale třeba jste ještě nevyfasovali seznam, co vaše ratolesti budou potřebovat, a tak se vám bude hodit pár našich tipů o školních potřebách především pro prvňáčky a první stupeň.

Do penálu

Pastelky – Při výběru pastelek se piďte hlavně po tom, aby měli odolné tuhy, které se nelámou. Když koupíte křehké, tak k tomu připočtěte ještě házení aktovkou, což je oblíbený dětský sport a nebudete dělat nic jiného, než se snažit ořezat neořezatelné pastelky s polámanými tuhami. Zvlášť prvňáčci ocení trojboké pastelky, které se jim dobře drží. Ideální a dostačující počet pastelek v sadě je 12.

Tužky – měkké tužky jsou vhodné pro prvňáčky a také na malování, označují se buď číslem 1 nebo písmenem B (black – černý) a číslem, přičemž čím větší číslo, tím měkčí tuha, nejměkčí je 8B. Tvrdé tužky, které jsou vhodné na rýsování se označují buď číslem 3 nebo písmenemm H (hard – tvrdý) a číslem. Čím vyšší číslo, tím tvrdší tuha, nejtvrdší je 10H. Mezi tvrdými a měkkými je univerzální popisovací tužka, která se označuje buď číslem 2 nebo písmenem F (firm – pevný).

Fixy – některé školy chtějí i fixy, v tomto případě po zkušenostech radím, vybírejte vypratelné. Děti zásadně nekreslí pouze na papír a tričko je nejlepší prostor pro kreativní řádění. Opět postačí dvanáctikusová sada.

Nůžky – kulaté nůžky jsou nezbytnou proprietou. Vhodné jsou takové, které mají pryžově změkčený úchop, protože děti budou stříhat poměrně často a zvlášť prvňáčci mají držení ještě poměrně křečovité.

Výtvarná výchova a pracovní činnosti

Kufřík na výtvarné potřeby – můžete buď koupit nebo se vyřádit a vyrobit ho polepením větší krabice od bot. Vaše dítko bude mít tak originální a od ostatních dobře rozeznatelný kousek.

Oblečení – na výtvarku dejte dítku buď staré triko s dlouhým rukávem anebo se osvědčily gumové zástěrky. Ty sice také mají s dlouhými rukávy, ale přesto přemluvte svou ratolest (bude to boj, ale během roku si to vštípí), aby si před výtvarkou sundávalo mikinu, svetr a vyhrnovalo rukávy u triček. Největší ztrátu na oblečení jsme totiž zaznamenali právě na rukávech trpících v hodinách výtvarné výchovy.

Další potřeby do aktovky

Desky na sešity – protože na prvním stupni mají děti spoustu pracovních sešitů, osvědčili se nám desky na sešity, které nejen uchovají všechny sešity pohromadě, ale uchrání je před poškozením a ohýbáním, když dítko do aktovky cpe spoustu jiných věcí než jsou učebnice, jako třeba mikiny apod. Volte raději A4.

Box na svačinu a láhev na pití – svačinky jsou nezbytným vybavením školáků. Krabičky na svačiny jsou více než praktické. Za prvé si děti nerozmačkají chlebíky a za další se do nich dá nakrájet i ovoce nebo zelenina a učivo bude nepoškozené. Nezapomeňte také na pitný režim a přibalte i láhev s pitím.

Bačkory – nejideálnější jsou klasické textilní bačkory, které jsou pevné a dobře drží na nohou. Věřte tomu, že o přestávce budou děti poletovat po třídě a dobře padnoucím obutím alespoň předejdete zranění. Nezapomeňte také na pytlík na bačkůrky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *