Den pro seniory

Autor

První říjen je Mezinárodní den seniorů. Napadá Vás, jak s ním naložit? Možností je spousta. Potěší telefonát či návštěva, ale můžete zajít i dál. Například vzít oslavence do divadla. Třeba stylově na Babičku. Nebo akčnější na Stezku korunami stromů!

Babička v divadle

„Skoro každý vám řekne, že Babičku Boženy Němcové dobře zná. Známe ji ale
doopravdy? Co všechno v sobě skrývá jedna z nejoblíbenější a nejvydávanějších
českých knih všech dob? A jaké je její místo v naší kultuře? Idylický i drsný, veselý i
dojemný příběh ze Starého bělidla a ratibořického „zámku i podzámčí“ nyní opět
ožívá na divadelních prknech. V titulní roli uvidíte Zuzanu Mixovou, která letos slaví 40. výročí od nástupu do kladenského angažmá a v hlavní roli Barunky Barboru Hron Vovsíkovou, Viktorku hraje Jana Zenáhlíková. Dále se v inscenaci představí celá dámská část ansámblu. Režie se ujal Martin Vokoun, který v kladenské činohře před dvěma lety nazkoušel rodinnou / romantickou komedii Perfect Days. Dovolím si říci, že
Martinovi „ženské tituly“ vyloženě sedí.

Babička bude první premiérou letošní divadelní sezony 2018/19 s podtitulem „Ať žijí
legendy!“, která je z velké části věnovaná české kultuře, historii, českým tématům.
Ze všech možných dramatizací této notoricky známé prózy, jsme zvolili tu, kterou pro
divadlo na počátku 90. let napsal známý dramatik a scenárista František Pavlíček,
autor scénáře k filmu Antonína Moskalyka z roku 1971, který dnes již patří mezi
klasiku československé kinematografie. Inscenaci doporučujeme také jako rodinné či
školní představení.

(Kristýna Čepková, dramaturgyně)

Více info najdete na https://www.divadlokladno.cz/cz/

Pro fyzicky aktivní seniory

V pondělí 1. října se návštěva Stezky korunami stromů Krkonoše rozhodně vyplatí seniorům nad 65 let. Tým Stezky si pro ně totiž k příležitosti Mezinárodního dne seniorů připravil speciální akci, kdy k zakoupené vstupence dostanou druhou zdarma, ať už Stezku navštíví s partnerem, vnoučetem nebo dítětem.

„Touto akcí jsme se rozhodli nejenom vzdát hold a úctu starším, ale také je podpořit v aktivním přístupu k životu. To je ostatně jedna z hlavních myšlenek naší Stezky,“ vysvětlila Marie Jarkovská, ředitelka Stezky korunami stromů Krkonoše.

Hledá se nejstarší návštěvník. Znáte ho?

Dosavadní zdokumentovaný věkový rekord návštěvníka Stezky drží pan Aleš Hrabě, kterému je 90 let. Vedení Stezky se však rozhodlo motivovat rodiny, jež mají mezi svými členy aktivní seniory nad 80 let, k návštěvě Stezky pomocí speciální odměny pro nového rekordmana či rekordmanku. Od 1. října do 30. listopadu se budou moci návštěvníci nad 80 let při vstupu na Stezku nahlásit. Obsluha si zapíše kontakt a datum narození a po skončení soutěže dostane nejstarší návštěvník pamětní listinu, doživotní vstup zdarma na Stezku korunami stromů pro sebe a dalších pět volných vstupů každý rok pro svou rodinu. Máte potenciálního vítěze soutěže v rodině? Přijeďte s ním v říjnu nebo listopadu na Stezku korunami stromů v Krkonoších a zúčastněte se unikátní soutěže.

Více info najdete na https://www.stezkakrkonose.cz/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *