Senioři slaví a čím dál víc mluví… online!

Autor

Dnes je Mezinárodní den seniorů a kam jinam se podívat, než do Života 90. Jeho cílem je už třicet let podporovat nezávislost u starších lidí. A v dnešní době zcela aktuálně nabízí nově například online kurzy cizích jazyků.

Na začátek trochu osobně

Pro mě měl Život 90 zásadní vliv na můj život. Před dvaceti lety jsem v rámci studia Jahodovky (sociálně právní škola) nastoupila na praxi na Senior linku. Tam jsem se do práce se seniory zamilovala a věnovala se jí pak jak při studiu, tak po studiu jako sociální pracovnice. Když jsem pak přesedlala z rodinných důvodů na jinou profesi, seniorům jsem zůstala věrná. Jen z druhé strany, z pozice dobrovolníka. A právě letos se konal můj návrat ke kořenům. Stala jsem se jedním z dobrovolnických lektorů online jazykových kurzů. Konkrétně budu vést lekce angličtiny, ke které jsem profesně přešla právě od přímé sociální práce. Kruh se tím krásně uzavírá a já se na tuto společnou aktivitu moc těším, ač bude „jen“ přes obrazovku.

Jazykové kurzy – hledají se další dobrovolníci!

Život 90 nabízí jazykové kurzy dlouhodobě. Nyní rozšiřuje svou nabídku z důvodu současné situace. Má zájem i nadále udržet seniory aktivní, zároveň však v bezpečí. Navíc díky online kurzům rozšiřují svou klientelu i mimo Prahu. Připojit online se mohou zájemci nad 60 let z celé republiky. Pokud víte o někom, komu by se tato aktivita líbila, určitě mu dejte vědět, ještě se může zapojit. Nabídka je široká: kromě zmíněné angličtiny lze také studovat francouzštinu, španělštinu, italštinu a němčinu. Stejně tak se mohou ozvat dobrovolníci na pozici lektorů. Čím víc bude dobrovolníků, tím více kurzů se bude moct otevřít.

https://www.zivot90.cz/cs/komunita/akce

Další široká nabídka

Život 90 se samozřejmě zdaleka nevěnuje pouze cizím jazykům. Kromě přednášek, besed, vycházek, výletů a společenských akcí pořádá i mezigenerační setkávání, paměťové či tvůrčí kurzy. Do pravidelných kurzů pak patří ty pohybové (od jógy a pilates, přes meditace po břišní tance) nebo počítačové kurzy. Tady nutno se ještě vrátit k dobrovolníkům. Vzhledem ke zvýšenému počtu zájemců o online kurzy se zvyšuje také zájem o zaučení a poradenství při práci s počítačem. Dobrovolníci se tedy mohou hlásit i na tuto pozici. Zde by se nejspíš nejednalo o dlouhodobou a pravidelnou spolupráci, ale o jakési „zaučení“ a poté případně být k dispozici na poradu v případných nesnázích.

Milí senioři, milí dobrovolníci, milí čtenáři, mějte zajímavě aktivní a zdravý nejen dnešní sváteční den!

 

One comment

  1. Toto je velmi dobrý nápad. Nabízela jsem manželovi, ať se přihlásí na angličtinu, nebo nějaký pohybový kursík, ale nechce, nemá zájem. Prý by to nezvládl. To má nejdřív zkusit, a pak může něco říkat. Spíš nechce. To je ta správná odpověď. Já, bohužel, na to nemám ještě věk.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *