Smutno v duši

Autor

Památka zesnulých, to je den, kdy většina z nás vzpomíná na ty, kteří už s námi nejsou. Na ty, kteří zemřeli. Ať už je to dávno nebo je to odchod v srdci ještě čerstvý, zapalujeme svíčku – na hrobě nebo doma ve svícnu – a vzpomínáme. Je to to nejvíc, co můžeme udělat pro ně i pro sebe. A protože smrt je bolestné a stále ještě dost odsouvané téma, symbolicky dnes zahajujeme spolupráci s Cestou domů, která v těchto náročných chvílích nabízí pozůstalým pomoc.

O sdružení Cesta domů vedla Satine rozhovor už před pěti lety. Můžete si jej připomenout ZDE. Stejně jako tehdy i nyní spolupracujeme s paní Martinou Špinkovou, vedoucí nakladatelství Cesta domů. Nyní totiž budeme konkrétnější tím, že postupně představíme knížky, které mohou se smutkem a bolestí pomoci. Ať už malým či velkým. Začneme slovy právě paní Špinkové:

„Konec života do života patří. Zavíráme před ním ale oči, a pak si někdy nevíme rady v dobách, které jsou pro naše nejbližší i pro nás důležité. Je to škoda. Na některé věci v životě je dobré být připraven. Nakladatelství Cesta domů se snaží přispět k informovanosti a ke vzdělávání v této oblasti. Nabízí odbornou literaturu i knihy pro širokou veřejnost, knížky pro děti a jejich dospělé, také dárkové publikace a hry. Pokud si je koupíte, podpoříte činnost Cesty domů. Cesta domů se snaží přispět různými způsoby ke zlepšení péče o umírající lidi v naší zemi a sama tuto péči také poskytuje. Věříme, že její malé nakladatelství má na našem knižním trhu velký význam.“

A tak i my se budeme snažit ve spolupráci s Cestou domů a za pomoci knížek přispět k informovanosti a otevřenosti v tématu umírání a smrti. Protože stejně jako u mnoha dalších lidských témat zavírání očí zde prostě nefunguje. Zajímalo by nás, jak se ve Vaší rodině přistupuje k Dušičkám, návštěvě hřbitova, ke smrti, k umírání. Budeme rádi za Vaše komentáře: postřehy, zkušenosti a názory.

S úctou a vzpomínkou na ty, kteří již nejsou s námi na tomto světě…

Foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/