Letní dárkování

Autor

Do prosince je opravdu ještě daleko a při pohledu z okna se nám ani slovo „Vánoce“ nechce vyslovovat, neb by to působilo trochu jako sci-fi. A přesto my každým rokem v létě vymýšlíme dárky. Jak se to stalo? Prostě se nám úplnou náhodou narodila tři „letňata“. Ano, všechny naše tři děti mají narozeniny v létě. V náhodném pozorovateli to může budit dojem, že sotva jsme odložili na podzim zahradní náčiní, jali jsme se plodit potomstvo. Tak to ale opravdu není, fakt je to jen náhoda.

Nevím, jak pro vás, ale pro mě jsou narozeniny u dětí velmi důležitou událostí. Vždy, když se blíží, vytahuji častěji fotky a DVD, kde jsou prťata zachycena v okamžicích těsně po narození nebo jak nejistě chodí okolo nábytku či jak fascinovně hledí na první vánoční strom. Ano, dojímá mě to a pokaždé se neubráním a zase a znova slzím.

Co vybrat?

Abych se ale vrátila k těm dárkům. V těchto rozjímacích chvilkách nad fotkami vymýšlíme, jakým dárkem je potěšit. Máme dvě hlavní kritéria. Za prvé to musí být něco, co odpovídá jejich povaze a zálibám a za druhé chceme, aby to bylo něco, co hojně využijí právě v letních měsících. Nabízí se tedy spousta možností a záleží už jen na věku obdarovávaného. Těm nejmenším jsme kupovali různé bábovky a auta na písek. Také hračky a hry k vodě a do vody se nám osvědčily.

Jakmile už začali být pohybově zdatnější, tak jsme se začali poohlížet po různých proprietách, které tyto jejich dovednosti ještě rozvinou. Vhodné jsou házecí kroužky, míče klasické i skákací nebo třeba dětský minigolf. Houpačkou, klouzačkou, trampolínou a podobnými lákadly taky nic nezkazíte. Pak už jsme se přesunuli k odrážedlům, tříkolkám a koloběžkám. Ty byly zvlášť oblíbené a některé z těchto „strojů“ vytáhnou ještě i dnes.

Když postoupí zase o level výš, nastává doba už opravdového sportovního vybevení. Nejoblíbenější a nejrozšířenější jsou zřejmě klasická kola. I u nás se několikrát narozeniny bez něho neobešly. Můžete zkusit i tenisové rakety, badminton, pingpongové pálky nebo třeba skate. U starších dětí už je ta výhoda, že většinou mají jasno, po čem prahnou a tak vás nasměrují.

A co vy? Vymýšlíte dětem dárky i podle toho, v jakém ročním období je od vás obdrží nebo to neřešíte? A z čeho mají vaši potomci největší radost?

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na