Adventure golf – zábava pro celou rodinu

Autor

Už jste slyšeli o adventrure golfu? Já o něm poprvé slyšela asi před třemi lety, ale až teď jsme si našli čas, abychom na něj zajeli, a vyzkoušeli si ho na vlastní kůži. Musím říct, že mě chytl daleko víc než minigolf, a určitě to nebyla naše poslední návštěva. Ostatně Počepice, kde jsme hráli, zase tak daleko nemáme.

Co je adventure golf?

Zjednodušeně se dá říct, že jde vlastně o zmenšené klasické golfové hřiště. Nejde však o minigolf, jak ho znáte, takže nečekejte větrné mlýny, spirály nebo sítě. Adventure golf simuluje nástrahy velkého golfového hřiště, čekají na vás tak terénní nerovnosti, překážky v podobě velkých kamenů, písečného bunkru nebo vodního jezírka. Hřiště má osmnáct jamek a oproti minigolfu se nehraje na betonu, ale na umělé golfové trávě. K hraní tak nepotřebujete žádné speciální obutí, stačí sportovní boty.

O co při hře jde?

Tak jako v klasickém golfu je cílem hry uhrát každou jamku na co nejmenší počet úderů. Hraje se přitom s puttovací holí. Putting – česky též patování, je označení rány, kdy se míček nevznese do vzduchu. V klasickém golfu se tak používá především pro konečné dopravení míčku do jamky. Nemusíte se tedy bát, že to nezvládnete, protože vás nečekají žádná složitá napřahování ve stylu Tigera Woodse a spol.

Na začátku jsme kromě holí dostali golfové míčky a kartu s tužkou pro zapisování výsledků. První sérii jsme odehráli společně s dětmi, kdy děti vždy odehrály první a pak se honem přesunuly k další jamce, kterou si nejdřív natrénovaly. Měli zaplacené dvě hodiny a 18 jamek nám trvalo zhruba hodinu. Děti už další kolo nechtěly, takže jsme si ho dali jen já s manželem a prťata si hrála na jamkách, které je bavily nejvíc.

Je to vážně příjemně strávený čas, chytili jsme i dobré počasí, kdy nebylo ani vedro ani zima, takže jsme si to odpoledne užili všichni. Když jsem se dívala na internetu, zjistila jsem, že těchto hřišť teď vzniká spousta po celé republice, takže si určitě nějaké najdete i ve svém okolí. Vřele doporučuji.

2
Komentujte jako host

1 Počet komentářů
1 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
2 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trz

Už jsme vyzkoušeli dva: v Bezděkově (střední Čechy) a Litomyšli (východní Čechy), teď se do třetice chystáme ještě do toho v Zoo Plasy (západní Čechy) 🙂