Spinning – rozhýbejte se!

Autor

V zimě nemusíme jen lenošit a vzdychat nad zhoršující se fyzičkou a stresovat se nadbytečnými kilogramy. Zkuste tohle roční období přehodnotit a začátek nového roku pojmout jako výzvu. Je na vás, zda budete výzvu ignorovat nebo zda odstartujete veselejší, svižnější a spokojenější část vašeho života.

Možná jste dosud čekali, až roztaje sníh a vyvětráte vaše kolo. Mám pro vás skvělou zprávu, už nemusíte otálet. Navštivte lekci spinningu, protáhněte své svaly, zapoťte se a v neposlední řadě se seznamte s novými lidmi. Pokud ještě váháte a rozhodnutí vám pomohou usnadit podrobnější informace, přečtete si rozhovor s paní Janou Hladíkovou, vedoucí SPINNING® – MB centra, které se nachází v Mladé Boleslavi.

Paní Hladíková, popište našim čtenářům, co je to spinning?

Jde o nejúčinnější a vysoce motivující kardiovaskulární cvičení posledního desetiletí. Lekce probíhají na speciálních kolech – spinnerech. Každý jezdec si volí zátěž, která mu vyhovuje. Tempo určuje rytmický hudební doprovod. Vše probíhá pod vedením zkušených lektorů, kteří jsou držiteli certifikátu J.G.S.I.

Cvičení je nenáročné na koordinaci pohybů, nezatěžuje kloubní systém a směřuje k celkovému procvičení svalů nohou a hýždí, ale také paží a svalů trupu. Již po několika cvičebních hodinách je znát úbytek tukových zásob a zlepšení fyzické kondice. Klademe důraz na správnou techniku jízdy na kole. Získané návyky lze velmi dobře uplatnit v terénu na kole horském i silničním.

Standardní lekce trvá 55 min. Po 5 min. rozjetí následuje 45 – 50 min. hlavní část lekce. Posledních 5 – 10 min. věnujeme protažení.

Kdy vzniklo SPINNING® – MB centrum a jaké služby zde kromě spinningu můžeme ještě využít?

V letošním roce, přesně 2. 4., oslavíme už deset let existence našeho Centra.

A co u nás ještě najdete? Saunu s venkovním ochlazovacím bazénem, masáže, kadeřnictví, manikúru, pedikúru, kosmetiku, sportbar s velkou zahradou a dětskou hernou.

Naznačila jste už v první odpovědi, ale zeptám se ještě jednou konkrétně, lze pomocí spinningu zhubnout?

Samozřejmě, spinning je k redukci váhy ideální. Za deset let existence máme stovky důkazů.

Komu spinning nedoporučujete? Komu je spinning určen a komu ne?

Je vhodný téměř pro všechny!!! Hubené i silnější – mládež, muže i ženy všech věkových kategorií. Pouze v případě kardiovaskulárních chorob je nutná konzultace s lékařem.

 

Skupinky kolika lidí u Vás v lekci cvičí?

Máme 25 spinningových kol. Individuálně se věnujeme nováčkům, případně opravujeme drobné technické chyby jezdců.

Co s sebou na první lekci?

  1. čisté boty s pevnou podrážkou (můžete mít i tretry s SPD nebo LOOK nášlapným systémem)
  2. sportovní oblečení (nejlépe cyklistické kraťasy, rukavičky, tričko a čelenku, ale můžete přijít klidně v tričku a šortkách)
  3. malý ručník na otírání potu
  4. láhev s pitím (min. 0,7 l)

Kdy je vhodnější jít na spinning – před jídlem, po jídle, ráno, večer?

Je to velice individuální. Někomu vyhovuje sportovat ráno, někomu večer. Pokud je ta možnost, vyzkoušejte obě varianty a zjistíte, co sedí právě vám. Jídlo? Ani hladový ani sytý.

Jak vychází Vaše centrum vstříc rodičům s malými dětmi?

Na rodiče s malými dětmi jsme zaměřeni. Nabízíme lekce s hlídáním, od jara do podzimu na velké zahradě, přes zimu v dětském pokoji plném hraček. Na dopoledních lekcích je hlídání zdarma a navíc rodiče mají speciální, výhodnější cenu.

Kdy jste Vy osobně začala se spinningem a jak jste se dostala k lektorství spinningu?

Já sama provozuji spinning od jeho počátku v ČR. Patřím tedy mezi „služebně“ nejstarší (úsměv). Ale díky spinningu se cítím stále lépe a lépe. Jak jsem se k němu dostala? Patnáct let jsem se věnovala vrcholově cyklistice a odtud byl ke spinningu už jen krůček.
Jaké pocity Vám spinning přináší?

Nepopsatelné. Miluji cyklistiku, miluji hudbu a miluji lidi. Má práce je mým největším koníčkem a dává mi víc než bych si kdy dovedla představit.

Co Vás baví, když necvičíte?

Snažím se maximálně věnovat své rodině, svému muži a svým třem malým dětem. A když nějaký čas vyšetřím, trávím ho mezi muzikanty.

Děkuji Vám za zajímavý rozhovor. Přeji i nadále radost z pohybu a spoustu spokojených klientů.

Více se o zmíněném centru dozvíte zde www.spinning-MB.cz

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na