Citlivá pokožka není neřešitelný problém. Jak o ni správně pečovat?

Autor

Pokud vás trápí přecitlivělá pokožka, nejste v tom sama. Stále více žen pociťuje svědění, zarudnutí či dokonce záněty, kterým předchází poměrně běžné podněty. Zatímco lidé s normálně citlivou pokožkou nereagují nijak nestandardně, senzitivní osoby naopak trpí. Zajímavé je, že se počet Evropanek s tímto problémem za posledních 20 let zdvojnásobil. Může za to změna životního stylu, zhoršené životní prostředí a dost možná i genetika.

Přesná definice pojmu citlivá pokožka neexistuje, nicméně dle lékařů se takto označuje kůže, která nedokáže odpovídajícím způsobem chránit nervová zakončení. A právě to je příčina nepříjemných reakci.

Určit přesný důvod reakce není snadné a často i zcela nemožné. A to jednoduše proto, že negativních faktorů je v našem okolí ohromné množství. Může se jednat o potraviny, kosmetiku, výrazné teplotní výkyvy, UV záření či něco úplně jiného. Zcela individuální je také stupeň reakce. Někdo na daný podnět reaguje velmi citlivě, zatímco jiný jedinec téměř vůbec.

Ale co když vám citlivá kůže komplikuje každodenní život natolik, že již nevíte kudy kam? Nezbude vám, než se o ní důkladně a správně starat.

Konzumujte potraviny s vysokým obsahem vitamínu C

Velmi pozitivní vliv na citlivou pokožku má zvýšený příjem vitamínu C. Jak ho doplnit? Možností je celá řada. Například nahraďte sladké limonády vodou s citronovou šťávou. Dodáte tak tělu nejen vitamín C, ale také další důležité látky a antioxidanty. Díky tomu se z pokožky mnohem rychleji vyplaví toxiny a bude se již na první pohled jevit zdravěji než předtím. Minimalizujete tím také tvorbu vyrážek a pupínků.

Chraňte se před slunečními paprsky

Lidé s citlivou pokožkou by neměli trávit příliš mnoho času na sluníčku. Sluneční paprsky jsou sice za určitých okolností pro kůži prospěšné, protože stimulují organismus ke zvýšené produkci vitamínu D, ale senzitivní osoby by délku slunění rozhodně neměly přehánět. A když už se na sluníčko vydáte, nezapomeňte se chránit kvalitním opalovacím krémem. Ideální jsou produkty bez agresivních chemikálií. Pokožce prospívá zvýšený obsah oxidu titaničitého a oxidu zinečnatého.

Používejte vhodnou kosmetiku

Osoby s citlivou kůží si musí velmi důkladně vybírat kosmetické přípravky. Vyvarujte se produktů s obsahem barviv, alkoholu a dalších přísad, které by mohly vyvolat podráždění. Chcete-li mít jistotu, že vaší pokožce kosmetika prospěje, zalovte v nabídce značky Bioderma. Velmi dobré hodnocení se dostalo řadě Sensibio – krém na citlivou pokožku se stane vaším nejlepším přítelem.

Co dodat na závěr? Snad jen to, že péče o citlivou pokožku by měla zahrnovat také zdravý jídelníček bez problematických potravin. Na internetu najdete spoustu informací, jak by měl vypadat a co do něj (ne)patří.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/