Patron REHAbilitační

Autor

Dětské kočárky Patron vídáme na ulicích běžně, někteří z nás je mají doma. Jedná se o známou českou kvalitní značku kočárků a dalšího příslušenství pro děti. Firma Patron Bohemia a.s. má však kromě této tzv. divize BABY ještě jednu divizi, a tou je divize REHA. Dokonce funguje déle, než BABY divize. Co všechno a pro koho vyrábí, s kým spolupracuje a další informace jsem probrala s paní Janou Lamačovou, vedoucí obchodu REHA.

Čím se zabývá pro veřejnost méně známá divize společnosti Patron Bohemia a.s. – divize Reha?

Málokdo ví, že divize REHA vznikla v prvopočátku existence společnosti PATRON a teprve po několika letech byla k ní připojena divize BABY. Společnost PATRON Bohemia a.s. je uznávanou společností jak na domácím tak zahraničním trhu, za dobu 16 let svého působení zaujímá přední místo ve výrobě a distribuci zdravotních pomůcek a prostředků zdravotní techniky. Stěžejním programem této divize je výroba rehabilitačních kočárků pro postižené děti.Dodáváme zdravotní pomůcky jako např. invalidní vozíky, nástavce na wc, sedačky do vany a mnoho dalších, do výdejen zdravotnických potřeb, lékáren i konečnému zákazníkovi.

Kdo a kdy s tímto nápadem přišel?

V roce 1995 přišel Petr Kotík s myšlenkou poskytovat komplexní péči pro handicapované a zajistit maximální dostupnost pomůcek pro tu část občanské společnosti, která byla v době před sametovou revolucí opomíjená a povětšině ostatními skrývána. Tak vznikla společnost, která během let postupným nabíráním zkušeností a zkvalitňováním výroby a služeb, vyrostla ve společnost PATRON Bohemia a.s. tak, jak ji můžete vidět dnes. Výrobní a skladovací prostory zaujímají přes 10 000 m2 a denně se více než sto pracovníků společnosti podílí na vyřizování a realizaci zakázek a dotazů z České republiky i ze zahraničí.

Jak jsou tyto výrobky úspěšné v zahraničí?

Naše výrobky jsou distribuovány do téměř 50 zemí světa a celkem je určeno cca 60% produkce na export. PATRON Bohemia a.s. se řadí k největším výrobcům a absolutní špičce ve svém oboru v České republice a stává se respektovanou společností s kvalitními výrobky na evropském trhu.

S kým spolupracuje při tvoření nových produktů a modernizování těch stávajících?

Při tvorbě nových produktů využíváme dlouholeté zkušenosti našich vývojových pracovníků a konstruktérů. Zohledňujeme také požadavky zákazníků z tuzemska i ze zahraničí. Spolupracujeme s předními českými designery a konstrukčními specialisty. Velmi důležitá je pro nás i konzultace s lékaři a fyzioterapeuty, odbornou veřejností a odbornými pracovišti, jejichž připomínky zohledňujeme při tvorbě produktů.

Jste pravidelně v kontaktu s nějakým zařízením, které vaše produkty využívá?

Jsme pravidelně v kontaktu s rehabilitačními centry jako např. Dětské centrum ARPIDA v Českých Budějovicích, Státní léčebné lázně Jánské Lázně, Rehabilitační ústav Kladruby, Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé Luže Košumberk a spousta dalších, kde provádíme pravidelné prezentace, poradenskou činnost, zaměřování pomůcek aj. Dále spolupracujeme se sociálními odbory, domovy důchodců i ústavy sociální péče.

Která pomůcka je u vás nejvíce žádaná?

Společnost PATRON Bohemia a.s. má velice široké portfolio výrobků, zaměřené na různé skupiny uživatelů od dětí po seniory. Každá skupina uživatelů má své specifické potřeby. U seniorů stoupl v poslední době zájem o elektrické skútry, dále pak o toaletní a koupelnový program, což jsou nezbytné pomůcky denní potřeby, bez kterých se často neobejdou. Potřebou malých klientů je mít dobrý zdravotní kočárek, který plně vyhovuje jejich zdravotnímu postižení. PATRON Bohemia a.s. se jako česká firma specializuje především na výrobu zdravotních kočárků pro děti se speciálními potřebami. Jako výrobci umíme najít individuální řešení i v případě těžkého postižení dítěte. Vývoj rehabilitačních kočárků v poslední době šel hodně dopředu. Svým moderním designem se blíží běžným dětským kočárkům. Pokud bych shrnula naše zaměření a služby, společnost PATRON Bohemia a.s. dokáže svou nabídkou produktů zajistit komplexní péči od malých klientů až po seniory. Navíc jsme klientům vždy připraveni ochotně poradit a pomoci při správném výběru pomůcek.

Nabízíte kromě prodeje výrobků i jiné služby?

Díky své síti maloobchodních prodejen poskytujeme služby v této oblasti i konečným zákazníkům, jako například: poradenství při výběru vhodné pomůcky, zaměření a předvedení pomůcky přímo v domácím prostředí klienta, odborný servis zdravotních pomůcek, protetické služby (dle jednotlivých pracovišť), dále pro odbornou veřejnost a distributory pořádáme semináře, konzultace a zaškolení při práci s našimi pomůckami.

Jaké novinky nabízíte v roce 2011?

Pro rok 2011 jsme pro zákazníky připravili speciální edici rehabilitačních kočárků v moderním designu. V současné době je módním trendem u kočárků černá barva. V naší nabídce jsou v černém provedení kočárky z řady Buggy a TOM 5 STREETER, což je špička naší produkce. Černá konstrukce spolu s efektním potahem tvoří dokonalou souhru designu. Dospělým klientům pak můžeme nabídnout celou řadu aktivních vozíků, skútrů, chodítek a dalších produktů.

Děkuji Vám za rozhovor a přeji samé spokojené zákazníky!

Více informací, včetně kontaktů, najdete na http://www.reha.patron.eu

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na