Má „holčičí“ odpoledne

Autor

Každodenní kolotoč povinností se roztáčí s úpornou pravidelností. Někdy se až zdá, že tomuhle stroji se kolečka nikdy nezadřou. Práce, děti, domácnost, pořád a pořád dokola. A když už máte vše hotové, vždy se vyvrbí něco nového, abyste se náhodou nenudili. Abych nezešílela úplně, zavedla jsem si občasná holčičí odpoledne, která jsou jen a jen moje. Pořádám si je vcelku nepravidelně a na můj vkus ne moc často a ač je každé trochu jiné, jedno mají společné, prostě si jen tak užívám moje holčičí činnosti. Nejsou tu totiž žádné šroubováky, akční filmy ani fotbal.

Odpoledne rabovací

Někdy zatoužím probrat svůj šatník, najít kousky, na které jsem zapomněla nebo naopak odstranit ty, které mám stále na očích a už se mi vůbec nelíbí. A tak si vykramuji celou skříň a probírám a třídím. Odkládám věci, které už nosit nehodlám nebo ty, které mi jsou velké a ostatní oblékám, převlékám a vymýšlím nové kombinace. Připadám si jako holčička, která se přehrabuje v mámině šatníku a je mi fajn.

Odpoledne novovzhledové

Každé ráno nahodím svůj bleskově naučený make-up. Stejný pudr, stejné stíny, pár rychlých tahů řasenkou, stejná rtěnka, občas vyměněná za lesk a ve finále stejný účes. A tak občas zatoužím tuhle zaběhnutou rutinu pozměnit. Vytáhnu všechny šminky, co mám a líčím se a odličuji a hledám nový vzhled. Zkouším nové barvičky a hledám něco, v čem se budu cítit dobře. Stejně tak zkouším i nové úpravy vlasů, dokud nenajdu něco, co mě zaujme a v čem budu moct zase nějakou dobu běhat po světě.

Odpoledne ozdravné

Jednou za čas cítím, že moje tělo, pleť i vlasy tak nějak začínají pokulhávat a potřebují dobít baterky. Takže si udělám ozdravnou kúru. Pleti dopřeji kromě běžného peelingu a krému také čerstvou pleťovou masku domácí výroby. Vlasům dodám ztracený lesk a pružnost zábalem a dopřeji si dlouhou regenerační bylinkovou lázeň, během které si v klidu popíjím velký hrnek bylinkového čaje. A takhle zpřírodněná a zbylinkovaná jsem zase na nějakou dobu příjemně povzbuzená.

Odpoledne zevlovací

Někdy dostanu náladu nedělat prostě nic. Sednu si jen tak na kávu na hodně frekventované místo a pozoruji kolem procházející lidi. Zkouším odhadovat, kam jdou a jaký měli den nebo zkouším tipovat jejich zaměstnání. Občas zahlédnu nějakou situaci, ze které si pak v hlavě splétám příběhy a události. Je to pro mě velmi inspirativní činnost, i když u ní vydržím sotva po dobu vypití zmiňované kávy.

Odpoledne přírodní

Když se mi začne stávat, že se mi v hlavě začnou zasekávat myšlenky a dostanu se do stavu tzv. myšlenkových smyček, je nejvyšší čas dopřát si přírodu. Perfektně mi vyčistí hlavu a zase se můžu posunout dál. Buď vyrazím na hodně dlouhou procházku, která mě zavede na nová místa anebo zakleknu do záhonů a vrtám se v hlíně. Kochám se pohledem na stromy a květiny, poslouchám zpěv ptáků a bzučení včel a dostávám novou, přírodní energii.

Takhle si tedy občas blbnu a dobíjím si baterky. Už se těším, až dcera povyroste a zapojím ji do mých holčičích odpolední a budeme si blbnout spolu.

Také máte nějaké svoje „holčičí odpoledne“? A co nejčastěji v takových chvílích děláte? Co vám dodává energii?

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na