Hrrr na Tábor!

Autor

Spousta (u školních by se dalo říct, že i většina) dětí vyráží přes prázdniny na tábor. A protože Trzkovic děti na tábor nejely a Satinkovic jsou skorotáborští a zcelapohostinní, stalo se, že se redaktorský tým sešel rodinně a udělal si společné miniprázdniny. A jelikož obě redaktorky trpí společnou deformací ve stylu: „to je pěkný, o tom napíšeme“, tak jsme se rozhodly poslat na výlet i Vás. Tábor totiž nabízí mnoho zajímavých míst nejen pro milovníky historie, ale i pro rodiny s dětmi (menšími i odrostlejšími). Tak hrr na ně(j)!

Muzeum Lega

Malé rodinné muzeum, na které narazíte, pokud půjdete uličkou v horní části Žižkova náměstí. Ve své expozici má historické exponáty, ale i nejnovější a raritní kousky (http://www.muzeumlegatabor.cz/).

trz – S RaFany a kámoškou Mínkou jsme sem vyrazili, protože Lego prostě jede. Holky byly v pohodě, synek jen trochu překvapen velikostí. Resp. maličkostí. Nedávno jsme byli na obří akci v Letňanech, takže tohle muzeum byla taková malá milá vzpomínka. Ale byli nadšení z „hybacích věcí“ a také ze Star Wars oddělení, kde bylo zajímavé na-svícení. Zaujaly také sady figurek, tam jsme se zdrželi snad nejdéle.

Satine – Tohle si naše část výpravy nechala ujít, protože jsme tam byli již několikrát (zde). Jediný, kdo se z naší rodiny trhl, byla Mínka, protože s TRZkou půjde prostě kamkoliv.

Strašidelné podzemí

Ve starých katakombách se ukrývají strašidelná zákoutí, tajemné postavy i lekačky, které nečekáte. Dům, v němž se strašidelné podzemí nachází, najdete v horní části Žižkova náměstí za kostelem (http://www.strasidelnepodzemi.wz.cz/uvod.html). Pokud už tady budete, nenechte si ujít ani návštěvu samotného kostela s krásným názvem Proměnění Páně na hoře Tábor.

trz – Ani omylem, už takhle máme strašidelné sny! Růženka by asi šla, ale ne bez nás. A my s Fífou a naše děsy ze tmy, to by fakt byl náš poslední výlet s relativně zdravým rozumem… A po vyprávění jsme byli rádi, protože to bylo prý fakt super a povedený a hustý. Což potvrdili odvážnější malí i velcí spolutáborníci.

Satine – Já osobně tam nešla, protože jsem venku hlídala Pluta. Mužská část naší rodiny si to ale, dle rozjuchaných výrazů po vylezení ven, užila. Abych ocitovala jednoho z účastníků, a sice našeho nejmladšího: „Trochu sem se bál, ale bylo to úžasný.“

Housův mlýn

Když sejdete až pod hradby, ocitnete se v husitském skanzenu s krčmou a filmovou zbrojnicí, v níž se nachází velké množství zbraní a brnění, která si zahrála v tuzemských i zahraničních filmech. Můžete si zde vyzkoušet přilbici z Xeny, helmu, kterou měl na hlavě Brad Pitt nebo okouknout kostým Toma Cruise z Posledního samuraje. (http://www.housuvmlyn.cz)

trz – Bála jsem se, že zbrojnice bude nuda pro pětiletou dcerku, ale ta byla nakonec úžasná: užaslá a fascinovaná těmi zbraněmi (budoucí Xena?) a vším tím brněním (hledala rytíře?). Synek si spoustu věcí vyzkoušel, takže jestli bude mít letos vši, řeknu o nich, že jsou po Bradovi. Venku pak vrhal sekyrkami (naštěstí do terče) tak zdatně a zkušeně, že jsem jen mrkala. Asi trochu zPittověl.

Satine – Sem jsem se těšila opravdu hodně. Prohlídka byla zajímavá, tedy až na závěr. Dovnitř jsme chtěli jít všichni, a tak jsme Pluta uvázali u sloupu. Jouda si ale asi myslel, že jsme ho tam nechali, takže překousal vodítko a proháněl se po areálu. Když tedy přišla paní s dotazem Kdo má venku uvázaného psa? Tedy měl?, prohlídka pro mě a manžela skončila. Ale i tak jsem si to užila a vyzkoušela spoustu věcí, stejně jako zbytek naší rodiny.

Venku pak děti chvilku ještě zkoušeli středověké kratochvíle, jako už zmíněné házení sekerek nebo trefování dřevěných hlav. Pobavilo, že hlavičky byly genderově vyrovnané a můžete tak sejmout pána i dámu.

 

Pod hradbami

Po cestě zpět je zbudováno několik menších odpočívadel s hřišťátky, což rodiče ocení, protože je to celkem strmý výšlap, a tak zatímco dospělci odpočívají, děti odpouštějí další dávku své nevyčerpatelné energie. Pod hradbami, z místa zvaného Velký šanc je nejen krásný výhled na Jordán, ale také zde ještě nějakou dobu budou umístěny plastiky Antonína Kašpara.

FRK

Růženka – „Tak tohle je ten Tábor? Já čekala, že budeme v lese a ohňovat!“

Satine – Den se vydařil, jen byl trochu náročnější, což se projevilo i na tom, když šla Tereza uspávat Růženku. Po nějaké době jsem tam musela pro ručník, a zatímco Tereza už spala, Ruru seděla s úsměvem na posteli. Ač to byla návštěva krátká, byla moc příjemná. Děkuji Tereze i jejím RaFanům a doufám, že si něco podobného opět zopakujeme.

Trz – Byl to moc bezva výlet, Satinkovic jsem po čase viděla „v plném obsazení“ a starali se o nás jako o vlastní 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *