To bude zážitek!

Autor

Také někdy marně přemýšlíte, čím nejlépe potěšit své blízké, přátele či obchodní partnery? Někdy je opravdu těžké vymyslet něco originálního, když jste již všechny své nápady vyčerpali. Máte opět kupovat manželce parfém nebo spodní prádlo, když je od vás dostává pokaždé a o překvapení už nemůže být ani řeč? Máte svému partnerovi zase darovat kravatu nebo svetr, když už je pomalu ani nemá kam dát? A co věnovat něco, co si opravdu užije a na co jen tak nezapomene?

Zapátrala jsem proto na internetu a objevila vskutku dárky šité na míru každému. Věnujte zážitky! Vaši blízcí si po letech stěží vzpomenou na věc, kterou od vás kdysi dostali, ale na seskok padákem, ubytování na zámku nebo na to, jak farmařili na kozí farmě, nezapomenou nikdy. Rozhodla jsem se proto pro vás vyzpovídat Mgr. Tomáše Marcina z agentury Eldorado, která se zprostředkováním netradičních zážitků zabývá.

Proč zážitky? Koho napadlo věnovat se právě zprostředkování zážitků?

Proč zážitky? Na hmotné dárky jsme všichni zvyklí, a troufám si říct, že už nás příliš nepřekvapí, ale dostat zážitek díky němuž se váš sen stává skutečností, to už je něco! Celý projekt vznikl v průběhu mého studia rekreologie na FTK UP v Olomouci . Jedná se o obor zabývající se využitím volného času. Odtud to byl už jen malý krok k rozhodnutí, založit s bratrem rodinnou firmu. Vzniklá Zážitková agentura Eldorado, zprostředkovávající netradiční zážitky, se během dvou let zařadila mezi leadery na trhu.

Na Vašich stránkách jsem objevila, že Váš záběr je velmi široký. Které zážitky jsou nejvíc objednávány pro muže, které hrají prim u žen a jaké jsou nejčastěji vybírány pro děti?

Snažíme se vycházet vstříc požadavkům našich zákazníků a naši nabídku plníme zážitky, po kterých je největší poptávka. Nejoblíbenější produkty lze jen těžko specifikovat, pro každého je totiž “netradiční” něco naprosto odlišného. Pokud bych měl opravdu určit nejprodávanější zážitky, je třeba říct, že většině případů nakupují ženy pro muže. Většinou se jedná o plnění chlapeckých snů.

Mezi top zážitky pro může patří: Řízení Hummeru H2, Tenistou s J.Novákem, Simulátor boeingu 737, Golfistou s M. Novým (nejlepší český golfista), Sládkem s ubytováním v pivovaru, Let stíhačkou, Farmářem na kozí farmě, Středověká žranice, Rally …

Muži ženám nakupují nejčastěji různé netradiční masáže a jiné zážitky z kategorie “Krása a zdraví” ale i například Mushing – psí spřežení, Putování s velbloudy, Let balonem, Let dvouplošníkem …

Velmi oblíbenou kategorií jsou take romantické dárky pro páry. Například: Noc na vysílači Praděd, Ubytování na zámku, Pivní lázně …

Kategorie nákupů pro dětské zákazníky je ve většině případů realizována pro náctileté a jedná se o směsici zážitků ze všech kategorií.

 

Objednávají si zážitky spíš lidé sami pro sebe nebo jako dárky pro druhé?

Ve většině případů se jedná o nákup zážitku jako dárku.

Pomalu, ale jistě se blíží Vánoce, myslíte, že právě darování zážitku je tím pravým dárkem? A který byste doporučil?

Podle reakcí tisíců našich spokojených klientů, si dovoluji tvrdit, že netradiční zážitek je tím nejlepším dárkem. Certifikát má platnost 9 měsíců, takže se vám “nezkazí :-)”. Vybrat si lze jak z letních, zimních, tak i celoročních aktivit. Pro letošní vánoce jsme připravili několik novinek, ty ale zatím nebudeme prozrazovat. 🙂

Doporučil bych vždy takové zážitky které obdarovaného baví a tráví s nimi i volný čas. Pokud například vášnivý nebo i víkendový tenista obdrží hru s panem Novákem je to něco nepopsatelného. Častokrát jsem se byl osobně podívat na průběh zážitku a radost klientů ze setkání s tenisovou legendou je opravdu znát. To stejné samozřejmě platí i u golfu (s panem Novým), nebo pokud má dotyčný rád pivo (Sládkem s ubytováním v pivovaru), film (dabing filmu), zvířata (ošetřovatel v zoo) ….

Pokud dostane někdo zážitek, který tak úplně neodpovídá jeho naturelu, je možné ho vyměnit za jiný?

To, že se vám se zážitkem jako dárkem ne vždy darující trefí přímo do vašeho vkusu, není nic neobvyklého. V těchto případech jsme samozřejmě připraveni v rámci našich možností vyhovět zákazníkovi a zážitek vyměnit za jiný. Je třeba také říct, že v rámci našeho e-shopu nabízíme tzv. Univerzální certifikát ELDORADO PASS, který mohou zákazníci využít pro nákup jakéhokoliv zážitku v deklarované hodnotě.

Už se stalo, že se někdo vzpouzel podstoupit darovaný zážitek a nakonec byl tak nadšený, že chtěl jít znovu?

Naše zákazníky do realizace v žádném případě nenutíme :-). Vše jim o jejich zážitku vysvětlíme a rozhodnutí je na nich zda do toho půjdou nebo si zážitek vymění za jiný z naší nabídky.

Vyzkoušel jste své „zboží“ i Vy sám a který zážitek Vás nejvíc nadchl?

Můj vztah převážně ke sportovním a adrenalinovým zážitkům je velice kladný. Moc rád se potápím, takže volné chvíle trávím pod vodou. Využívám ale jakékoliv možnosti zkusit něco nového a bláznivého.

Můžeme nahlédnout pod pokličku? Prozradíte nám, co chystáte nového?

V nejbližší době se na našich stránkách objeví zážitky jako Moderátorem v TV na zkoušku, Řízení sněhové rolby, Noc u Vítkova hrádku… více zatím necháme zahaleno. 🙂

Děkuji moc za rozhovor a přeji spoustu spokojených zákazníků.

Pokud Vás náš rozhovor inspiroval, navštivte stránky http://www.netradicnizazitky.cz/ a vyberte si.

Foto: www.netradicnizazitky.cz

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na