Jarní typ

Autor

Dnes je první jarní den, a tak je ideální doba pro seznámení se s jarním typem. Jaro je jemné probuzení. Sluneční paprsky jsou měkké a v jejich příjemném zlatavém nádechu se rodí nový život. Listy a tráva mají světlou jasně zelenou barvu plnou naděje. Vykukují první jemně fialkové krokusy a hyacinty, opodál zlatavé narcisky a pampelišky a spousta tulipánů v těch nejnádhernějších barvách a tvarech. Po dvorcích se hemží žlutá kuřátka a lososi táhnou proti proudu řek, aby přivedli na svět novou generaci. A vše je nové, čisté a voňavé. Jarní typ je jako jarní příroda – jemný a krásný.

Pleť mají tyto ženy vždy ve žlutavém nebo zlatavém základním tónu, mívá broskvově růžové či zlatobéžové zabarvení nebo barvu světlé slonoviny. Některé „jarničky“ zdobí průsvitná, čisťounká broskvová pleť s veselými zlatavými pihami. Make-up, který byste měla volit je vždy dozlatova a béžova. Hodí se barva slonové kosti, zlatobéžová, hnědoběžová a broskvová. Rtěnka, která vám padne, má barvu lososovou, korálovou, oranžově červenou, ale také hnědavě růžovou a všechny broskvové tóny.

Oči mají „jarničky“ zelené, jantarové a zlatohnědé a samozřejmě i modré či tyrkysové. I u očních stínů se držte žlutavých a zlatých odstínů. Použijte jemné tóny jako je zlatohnědá, medová, žlutavě šedá a pro vás zvlášť vhodná broskvová a lososová. Z modrých odstínů si můžete dovolit pouze lehce akvamarínové tóny. Pokud máte doma černou řasenku, darujte jí své „zimní“ kamarádce. Vy si zvolte hnědou, žlutou, mechově zelenou či lila.

Vlasy jsou u jarního typu plavé, od zlatavě plavé přes barvu lnu a medu až k zlatohnědé. Někdy mívají lehký měděný nádech. Při změně barvy nezkoušejte žádné extrémní kombinace. Držte se ve svých světlejších paletách. Na černou a tmavohnědou si nechte zajít chuť, k vašemu typu se zkrátka nehodí.

Ve vašem šatníku by neměla chybět lososová, meruňková a korálová. Sluší vám všechny „mňam“ barvy – smetanově bílá, krémová a barva mléčné čokolády, bílé kávy a cappuccino, také vypadáte šik v zlatavé a barvě velbloudí srsti. Pokud chcete nosit modrou, pak jen světlé odstíny jako akvamarínová a tyrkysová, stejné je to se zelenou.

Šperky a obroučky brýlí si vybírejte v barvě žlutého zlata. Kameny, které dotvářejí váš půvab jsou jantar, karneol a korál, pak také aquamaríny, tyrkysy, olivíny a opály. Šperky musí být jemné a váš oděv pouze dotvářet. Moc velké a výrazné ozdoby na vás působí těžkopádně a nepřirozeně.

A čeho se vyvarovat? Stejně jako většina typů i vy vyřaďte ze šatníku černou a sněhobílou, působíte v ní mdle a unyle jako šedé myšky. Také zapomeňte na studené tóny modré, fialové a zelené.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *