Letní typ

Autor

Letní typ je jemný jako kouřová clona. Má v sobě cosi z lehké mlhy, která se po horkých dnech vznáší v noci nad loukami. Barvy v ostrém slunci ztrácejí svou sytost a jsou spíše v jemných náznacích růžové, modré, zelené i šedé. V žádném případě však nejde o zemdlené, unavené ženy, ale o žhavé krásky.

Pleť je u letního typu světlá, růžovobéžová nebo žlutavě béžová, na tvářích jemně růžová, často jsou zřetelné pihy. Může mít namodralý podtón s jemnými žilkami nebo též olivovou barvu. Snadno se opaluje do hněda. Make-up vhodný pro „letničky“ je v jemných růžových odstínech pro béžovou pleť v odstínech této barvy, ale velmi jemné. Vůbec nic nezkazíte melounovou nebo fialkovou rtěnkou, úplně nejvhodnější jsou však lesky v barvě letního ovoce. Inspirujte se malinami či melounem.

Oči bývají převážně tmavě modré, modré až šedomodré, zelené až šedozelené nebo též oříškově hnědé. Sluší jim studené odstíny moře a vody od modré přes modrošedou až po zelenou, včetně stříbřitě šedé. Vše v jemném kouřovém nádechu. Spíše než po černé řasence, která je k letnímu typu moc tvrdá, měla byste sáhnout po šedé nebo černohnědé.

Vlasy „letniček“ jsou ve světlejší hnědé barvě, nebo také středně až tmavě hnědé. Barvu na vlasy byste měla volit ve světlejším odstínu hnědé. Pokud toužíte po melíru, pak zvolte maximálně o odstín světlejší proužky. Také je vhodná rezavá, ne však zlatooranžová, ale spíše s nádechy do červena.

Barva, která by měla vévodit vašemu šatníku je samozřejmě barva oceánu. Odstíny modré a zelené – antracitová a modrošedá, šedá modrozelená, zelená barva rákosí a mincově zelená. Také růžově béžová, malinová, pudrovaná růžová, barva šeříku a bordó, kakaově hnědá, černohnědá.

Šperky volte jen v bílém kovu – stříbrné, ocelové nebo z bílého zlata či platiny. Letnímu typu sluší perly, akvamaríny, diamanty, opály a safíry. Nejvhodnější brýle pro vás jsou takové, které mají nahoře obroučky stříbřité, šedé a dole průhledné. Nebo prostě s obroučkami ve všech výše zmíněných barvách.

A čeho se vyvarovat? Černá a kombinace černobílá je pro vás tabu. Také všem zářivě žlutým, rezavým, oranžovým, zlatým a podobným teplým barvám se raději vyhněte obloukem.

Už jsem prošla všechny barevné typy a pevně doufám, že jste se alespoň v jednom z nich našly. Velmi zjednodušeně se dá říct, že existují dva „studené“ typy (léto a zima) a dva „teplé“ typy (jaro a podzim). A pak také, že jaro je světlovlasé (blond), léto je pro světlejší brunetky, podzim je zasvěcen všem tmavším brunetkám a zrzkám a zima patří černovláskám. Ročním obdobím zdar a jejich barvám zvláště!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *