Podzimní typ

Autor

Přemýšlíte o tom, jaký jste typ? Chcete změnit barvu účesu, styl líčení nebo oživit svůj šatník, a ještě stále nevíte, které barvy vám sednou a které máte raději přenechat ostatním? Pomůže vám, když zjistíte, k jakému barevnému typu patříte. Barevné typy jsou čtyři – jarní, letní, podzimní a zimní. Postupně vás seznámím se všemi. A protože je podzim v plném proudu, zaměříme se nejprve na podzimní typ.

Každý, kdo si vybaví podzim, mi dá jistě za pravdu, že to je úžasná hra barev, kterou si pro nás příroda nachystala. Sluneční paprsky už nejsou tak ostré a barevné listí dostává v jejich světle teplý, měkký odstín. Na stromech dozrávají červená jablka a tmavě fialové švestky. Na sklizených polích leží poslední zapomenuté balíky zlatavé slámy. Cítíme vůni hnědé země a kouře z ohníčků. A přesně takové jsou „podzimky“ – ohnivé, zářivé, jiskrné.

Pleť ženy podzimního typu je teplá se světlým, zlatavým podtónem. Její zbarvení sahá od barvy světlé nebo růžové slonoviny přes zlatobéžovou k bronzové. Výjimkou nejsou zlatavé pihy, které tyto ženy zdobí. Pomalu se opalují. Make-up by měly „podzimky“ volit v teplých barvách se světlým, zlatavým podtónem. Od světlé nebo růžové slonoviny přes zlatobéžovou až k bronzové. Rtěnka musí být na barevné paletě podzimu. Sluší jim zlatohnědá, měděná a rezavá, také oranžově červené tóny: korálová, zářivě oranžově červená, cihlová, rezavé tóny, barva moka, broskvová, lososová a tomatová.

Oči mají oříškově hnědé, zelenohnědé, jantarové, také v nádherných tyrkysových odstínech nebo „kočičí“ zelené. Ve stejných barvách by měly používat i oční stíny. Sednou jim béžové a hnědé tóny, měděná, mechově zelená, kukuřičná žluť, zlaté efekty, tlumená tyrkysová či lahvově zelená. Zapomeňte na černou řasenku. Ta by měla být pouze hnědá, tmavě zelená či lila. Samozřejmě v závislosti na tom, jaké jste použily stíny – zelené stíny a fialová řasenka moc parády neudělají.

Vlasy mají „podzimky“ v úžasných barvách, Lehce nazrzlé či úplně rezavé, kaštanově hnědé, medově blond či s červeně měděnými odlesky. Pokud touží po změně barvy, je vhodné jen lehce promelírovat medovými či červenými pramínky tak, aby jejich přirozená barva byla vždy dominantní. Černá nebo světlá blond je však absolutně zapovězena.

I barvy ideální do vašeho šatníku jsou logicky barvami podzimní přírody. Lesní odstíny zelené, khaki, případně petrolejová či lahvově zelená. Šik je i hnědá, rezavá, měděná nebo kukřičná žluť. Její pleť báječně vynikne v teplé meruňkové nebo oranžově červené. Pokud chcete bílou, pak jen smetanovou nikoli sněhobílou. Nic nezkazí ani ostružinová.

Šperky jsou nejvhodnější v žluto-červených tónech. Žluté a červené zlato, měď i dřevěné šperky. Z kamenů pak hlavně rubíny, granáty, jantar, korály či nefrit. Pověstnou třešinkou na dortu budou pak smetanové či šampaň perly. I obroučky brýlí sluší podzimnímu typu v zlaté a měděné.

A čeho se vyvarovat? Zapomeňte na barvy v modrých tónech, dále na sněhobílou, černou, jakékoliv křiklavé barvy a hlavně jasná „barbínovská“ růžová je pro vás absolutně nepoužitelná.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *