Zimní typ

Autor

Ačkoli má zima ještě nějakou chvíli čas na nástup, nijak mi to nebrání přiblížit zimní typ. Zavřete oči (nebo vlastně ne, to byste nemohli číst), tak si jen představte zimu. Většinou šedá obloha, kterou sem tam prozáří jasný den s blankytně modrou. Nad krajinou se válí v hustých chomáčích šedivá mlha a na větvích stromů se blýská jinovatka. Nad sněhovou pokrývkou krouží havrani, kteří se v černočerných hejnech snášejí do polí. A všude leží jiskřivý bílý sníh, třpytí se ve slabých slunečních paprscích a příjemně nám křupe pod nohama. Celá příroda je v modrém nádechu zmrzlé vody. To je i zimní typ – jemný, křehký tak jako porcelánová panenka.

Pleť má vždy modravý podtón, je chladný a spíše bledý. Tváře jsou téměř průsvitné bez růžového nádechu. Barva pleti se pohybuje mezi jasně bílou, bledě žlutavou a světle olivovou. Zimní typ se špatně opaluje, nikdy není hnědý, získá maximálně lehké tónování. Z toho byste měly vycházet i při volbě make-upu. Vyvarujte se tónům navozujícím vzhled opálení – hnědým, zlatavým a žlutým odstínům. Make-up vhodný pro „zimničky“ je dobrý v odstínech dorůžova: béžová s růžovým podtónem, porcelánová, olivově béžová, světle písková. Inspiraci na barvu rtěnky hledejte u Carmen – rudá! A vůbec všechny tóny červené – jasně červená, burgundská červeň, vínová, tmavočervená, ale také namodrale červené a růžové tóny, zářivě růžová a lila.

Oči má tento typ jasně modré i šedé, tmavozelené a také černohnědé a oříškově hnědé. Typický je šedý prstenec kolem duhovky. Oční stíny by měly být v barvě severních krajů. Ledově tyrkysovomodrá, stříbrné efekty, šedá, šedomodrá a šedozelená, zelená, námořnická modř, růžové tóny a kontrast černá/bílá. „Zimničky“ jsou jediný typ, kterému dokonale sedí černá řasenka, takže směle do ní. Použít však můžete i modrou, zelenou či fialovou.

Ženy zimního typu mají většinou tmavé černé vlasy, černohnědé s červeným podtónem nebo tmavohnědé, zkrátka Sněhurky. Tyto ženy poměrně brzy šediví. Pokud budou přemýšlet o změně barvy, vždy jen tmavé ostíny. Nikdy! žádné světlé melíry nebo dokonce blond barvu. Zimní typ zkrátka tmavé vlasy charakterizují a sluší mu.

Stejně jako u řasenky i v šatníku si pouze zimní typ může dovolit černou a pak také sněhobílou a to i ve vzájemných kontrastech. Také ve všech jasných barvách budou vypadat skvěle, ať už je to červená a rudá s namodralým odstínem, sytá růžová a azalková, světlá či tmavá fialová. Modrá je dobrá a u zimního typu to platí dvojnásob, sluší jí všechny odstíny modré i šedé. S těmito barvami pak můžete experimentovat a vytvářet kontrastní kombinace jako nikdo jiný. Zelenou také volte jen ve studených odstínech, skvělá budete v zelenošedé a modrozelené.

Šperky byste měla vybírat výrazné a z bílého kovu – stříbro, bílé zlato, platina. Kameny, které vám sednou jsou diamanty, křišťály, opály, také tyrkys, akvamarín či perly. Šik brýle pro vás jsou opět ve stříbrné barvě, dobře budou vypadat i obroučky v modré, modrošedé či zelenošedé barvě.

A čeho se vyvarovat? Žlutá a všechny její teplé odstíny, oranžová a červenooranžová vám ubírají na kráse. Také hnědá, měděná, zlatá a jasně zelená vašemu typu nesednou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *