Červené šaty jako běžecký outfit? Na Red Dress Run ano!

Autor

Běhání je velký trend. Spousta lidí běhá rekreačně, pro zdraví a pro radost, ale běhá se často i pro medaile, půlmaratony, maratony… Každou chvilku někde někdo běží. A my Vás chceme pozvat na běh, který potěší nejen vaše zdraví a duši, ale potěší i někoho jiného. Stačí, když si vezmete červené šaty a vyrazíte na pražský běh pro seniory!

Dne 29. dubna 2018 se v Praze poběží již III. ročník celosvětového charitativního běhu Red Dress Run. Jeho výtěžek podpoří neziskovou organizaci Život 90, která se již 27 let stará o seniory. Ta spolu s českou odnoží mezinárodního běžeckého klubu Hash House Harriers akci v České republice pořádá. Trať dlouhá tři kilometry povede srdcem Prahy a zúčastnit se jí mohou celé rodiny. A co je důležité: poběží se v červených šatech!

Když se v roce 1987 Američanka Donna Rhinehart, známá také jako Dáma v červeném, omylem objevila na běžeckém setkání v červených šatech a vysokých podpatcích, jen málokdo předpokládal, že se i přes svůj netradiční běžecký outfit rozhodne běh absolvovat. Ona ale nezaváhala a položila tak základy jednoho z nejrozšířenějších charitativních běhů na světě – Red Dress Run. Dáma v červeném už bohužel nežije, její odkaz ale přetrvává dál: po celém světě se pravidelně pořádají běhy v červených šatech, jejichž výtěžek je věnován na charitativní účely.

V České republice je to Život 90 a jeho Senior telefon – linka důvěry, na kterou se ročně dovolá 15 000 seniorův nouzi. „Jedna minuta provozu stojí 5 Kč. Nejčastějším problémem, se kterým lidé na Senior telefon Života 90 volají, je samota. Výjimečné nejsou ani případy týrání a zanedbávání péče. Jen v minulém roce jsme řešili přes 150 telefonátů osob se sebevražednými tendencemi a 334 hovorů s problematikou domácího násilí nebo týrání,“ říká Jan Lorman, ředitel Života 90.

„Problémy, které trápí staré lidi, se často přehlížejí, a Red Dress Run je příležitost, jak na ně neotřelým způsobem upozornit. Minulý rok jsme vybrali 30 000 Kč a věříme, že se nám letos podaří tuto částku významně překonat. Oblékněte červené šaty, přijďte se proběhnout s námi a podpořit dobrou věc,“ zve Jan Havlík, člen vedení českých hasherů.

Startujeme 29. 4. 2018 v Praze, v 16.00 hod. od sídla Života 90, Karoliny Světlé 18, Praha. Na místě bude k dispozici šatna k převlečení a uložení věcí. Základní startovné je 200 Kč. Je možno ho uhradit online nebo na místě.

Užitečné odkazy:
Fcb event – https://www.facebook.com/events/175511926511783/
Startovné – https://www.darujme.cz/projekt/1200840
Web – https://www.zivot90.cz/2820-red-dress-run

O Životě 90

Život 90 je nezisková organizace založená v roce 1990 s cílem umožnit seniorům žít plnohodnotný život tam, kde to mají rádi – doma. S tímto cílem vede i své aktivity – je provozovatelem Senior telefonu (800 157 157), bezplatné linky důvěry pro seniory v ČR. Poskytuje také Tísňovou péči Života 90, bezplatné poradenství nebo široké spektrum aktivizačních programů. Ve svém pražském sídle provozuje Odlehčovací centrum Života 90 a Divadlo U Valšů.

O Hash House Harriers

HHH je největší síť běžeckých nadšenců na světě. Česká odnož vznikla v Praze v roce 1984. Jejich poznávacími znameními jsou pravidelné běžecké výpravy a také láska k pivu, jehož pitím běh pravidelně zakončují. Jejich oficiálním popisem je „A drinking club with a running problem“, tedy picí klub, který má běhací problém.

Pro více informací prosím kontaktujte: Veronika Gorylová, 773 200 071, veronika.gorylova@zivot90.cz

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na