Sláva trpaslíkům!

Autor

Odmalička mám ráda trpaslíky. Přijdou mi neuvěřitelně roztomilí, a hlavně akční a stále v dobrém rozpoložení. Sice jsem nikdy neměla trpaslíka v zahradě, ale chápu lidi, kteří si je tam umísťují, protože si myslím, že pohled na veselého trpaslíka, vám hned zvedne náladu.

Vlastně, když jsem jako malá chodívala na procházky někde mezi zahradami, vždy jsem zůstala nejdéle stát právě u těch míst, kde měli trpaslíky v záhonech, popřípadě tam byli miniaturní stavby, které existenci nějakého toho maličkého tvora předpokládali. A tak jsem s obličejem namáčknutým na pletivo či plaňky marně čekala, až se některý z trpaslíků pohne, nebo se objeví malá hlavička v okně některého z těch malých hrádků či mlýnů.

Jak jsem rostla, bohužel jsem pochopila, že ani zaříkávání rytíře Brtníka z Brtníku není nic platné a sádrový trpaslík zkrátka neobživne, i kdybyste se na hlavu stavěli. Na druhou stranu s mou rostoucí výškou jsem zjišťovala, že se vlastně kolem mě pohybují trpaslíci, jsou opravdu roztomilí, akční a téměř pořád s úsměvem, a sice děti.

Všimli jste si třeba někdy, jak roztomilé je, když sedí ve školce u těch malých stolečků na malých židličkách? Jak legrační je, když jdou s paní učitelkou na procházku? Hotová Sněhurka a různopočet trpaslíků! A co teprve pozorovat jejich zápal a soustředěnost do všeho, co dělají a prakticky nikdy jim nedochází energie, na rozdíl od nás dospělců. Přesně takhle si myslím, že fungují i opravdoví trpaslíci. Zapáleně, nadšeně a s neustálou zásobou, mnohdy střelených, nápadů.

Ale nejde jen o vzrůst. Trpaslíkem může být kdokoliv. Trpaslík je totiž podle mě někdo, s kým se nikdy nenudíte. Ten, kdo vám zvedne náladu, když vás bolí duše nebo jste jen po náročném dnu. Jsou to všichni ti, kteří vás neustále zásobují energií a nadšením, abyste se vždy dokázali zvednout a znovu se usmát.

A tak dnes s radostí oslavím Mezinárodní den trpaslíků, a samozřejmě, že akčně a s úsměvem. Jediní trpaslíci, které slavit nebudu, jsou pouze ti malí duchem – neustálí remcalové, prudiči a hlupáci. Všem ostatním trpaslíkům i jejich příznivcům přeji krásný den.

Foto: pixabay.com

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na