Hry pro dětské začátečníky v AJ

Autor

Dělala jsem pořádek v šuplících a narazila na poklad. Tedy spíš na něco, na co už jsem dávno zapomněla. Když byly děti ve svých anglických začátcích, vyráběla jsem jim hry, aby pro ně byla výuka cizího jazyka zábavnější a snáz se do něj dostaly. Když jsem to teď znovunalezla, napadlo mě, že to třeba pomůže i někomu z vás.

Hra č. 1 – pexeso

Vyrobila jsem jim klasické pexeso s tím, že dvojice byly tvořeny vždy obrázkem a psaným výrazem, které k sobě patřily. V začátcích jsme hráli jen klasické pexeso, postupně jsme přidali to, že z daných slov musely utvořit i věty.

Hra č. 2 – trojice

Měla jsem pro ně vytvořené lístečky, kdy na bílém byla napsaná anglická věta nebo slovo, na zeleném jeho výslovnost a na růžovém jeho český překlad. Děti musely pak poskládat trojici.

Hra č. 3 – skupiny

Na tuhle hru jsem měla jen kartičky s různými slovy, využívali jsme i ty pexesové. Děti dostaly nějaký okruh, např. school (škola), colors (barvy), family (rodina), animals (zvířata)… Kartičky se slovy jsem zamíchala a rozmístila po pokoji. Děti pak musely najít co nejvíce kartiček, které patřily do jejich skupiny.

Hra č. 4 – věty

Tyhle kartičky jsem bohužel nenašla, ale princip byl v tom, že si musely vytáhnout vždy jednu kartičku z hromádky zájmen a podstatných jmen a jednu kartičku z hromádky sloves. S nimi pak musely skládat věty, kdy slova musely dávat do příslušných tvarů.

Př. Vytáhly si I a listen, mohly stvořit větu I listen. ale také Listen to me.

Důležité bylo jen to, aby se daná slova ve větách objevila.

Všechny tyhle hry můžete samozřejmě hrát i v jiných jazycích, které se vaše děti učí. Jsme národ Komenského, a tak by pro nás mělo být samozřejmostí, že svým dětem dopřáváme školu hrou 😉

 

1
Komentujte jako host

1 Počet komentářů
0 Odpovědi na vlákno
0 Sledující
 
Komentář s nejvíce reakcemi
Nejžhavější komentáře
1 Autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trz

to já jako lektorka angliny můžu samozřejmě jen spokojeně zavrnět, jojo, angličtina hrou, aby děti (i dospělé) bavila a oblíbily si ji a neměly ji za vopruz, ale za zábavu a fajn věc! tlesky tlesk 🙂