Dárková inspirace – Svátek matek

Autor

Když jsou děti malé, většinou na Den matek nezapomínají a vždy nás potěší nějakou drobností, kterou vytvořily jen pro nás. A tak se slzou v oku ukládáme pro vzpomínky jejich ručně vyrobená přáníčka a lisujeme v knihách luční kytičky, které nám natrhaly. Co ale když vyrostou, což je i naším případem? Vzpomeneme si vždy nebo nás všední starosti zaměstnají natolik, že si mnohdy nevzpomeneme, že i my dospělí máme své matky? Proto jsem připravila dárkovou inspiraci, ve které snad každý najde tip na dárek, který potěší i tu jeho maminku.

Mámy kulturně zaměřené

Pokud je vaše matka vášnivou rozšiřovatelkou ducha a vyžívá se v kulturních akcích všeho druhu, přinášíme vám několik tipů, čím jí můžete potěšit a třeba i vyrazit s ní.

Divadlo, muzikál, film – jistě najdete ve městě vám blízkém představení, které hrají přímo na Den matek. Samozřejmě vemte hned dva lupeny, ať se necítí osamělá a může vytáhnout třeba kamarádkuím své divadelně založené matce zajistíte super dárek

Kniha – Při pátrání po příjemné oddechovce, se kterou je fajn strávit chvilky klidu narazíte jistě na něco, co sedne právě vaší matce. Ostatně kdo jiný jí zná lépe než vy?

Mámy sportovní

Možná ta vaše máma nejraději tráví volný čas pohybem a miluje chvíle, kdy může cíleným pohybem protáhnout své tělo. Takovou ženu potěší, když jí zakoupíte členství v jejím oblíbeném sportovním zařízení nebo fitku.

Třeba ale nikam hromadně cvičit nechodí, prostě jen natáhne tenisky nebo sedne na kolo. Po takovém fyzickém zápřahu jí může také přijít vhod parfém. Určitě ocení příjemnou, osvěžující vůni určenou právě sportovně založeným ženám.

Mámy výletničky

Každou milovnici výletů potěší, když jí vyšlete na místa, kde ještě nebyla a ráda by se tam podívala. Nemusí to být hned zájezd v řádu tisíců. Porozhlédněte se třeba po hradech a zámcích a kupte jí vstupenku na den, kdy se zde kromě klasické prohlídky koná i nějaká doprovodná akce, která tento výlet ještě povýší.

A pokud si ráda čte o místech blízkých i vzdálených, zkuste ji potěšit některým zajímavým průvodcem.

Mámy zahradnice

Možná se právě ta vaše máma s nadšením vrtá v záhoncích a neustále přemýšlí, jak tu svou zahradu zvelebit. Takovou matku nejvíc potěší, když dostane něco, co se zahradou souvisí. Můžete jí třeba koupit nové sazenice, skalničky nebo nový okrasný keřík. A spojit to můžete i s výletem a zavítat na nějakou pěstitelskou výstavu.

Také se můžete porozhlédnout po knize s radami, které jí v jejím snažení pomůžou.

Mámy tvořilky

Jsou také mámy, které jsou nejšťastnější, kdy se můžou zašít do svého koutku a tam kreativně řádit a vytvářet spoustu nádherných kousků pro své blízké i různé drobnosti k zvelebovaní svých příbytků. Takovým matkám jistě potěšíte dušičku, když jí darujete materiál, který bude moci přetvořit k obrazu svému.

Také se můžete porozhlédnout po knihách, které jsou studnicí nápadů a inspirace.

Mámy krášlící se

Každé mámě, která ráda pečuje o svůj vzhled, udělá radost poukaz na krášlící služby a je jedno, zda půjde o kosmetiku, kadeřníka nebo manikúru. Určitě si chvilky, které jí takto nachystáte, náležitě užije.

Také jí můžete vybrat nějaký originální šperk, který bude barevně i stylově ladit k její osobnosti. A co je lepší než originál?

Můžete se také porozhlédnout mezi parfémy. Možná má nějaký oblíbený, který používá již léta, možná ale ráda zkouší nové vůně. Vzhledem k nadcházejícímu létu a příchodu teplých dní, doporučuji lehkou, ovocno-květinovou vůni.

Mámy požitkářky

Jsou také mámy, které po celotýdenním kolotoči chtějí prostě jen relaxovat, vypnout tělo i mozek a nechat se někým hýčkat a čerpat nové síly. Naštěstí je v dnešní době spousta kratochvílí, které jim můžete dopřát. Zkuste jí darovat thajskou masáž nebo aroma masáž a uvidíte, jak si bude potěšeně vrnět.

Mámy mlsalky

Možná vaše máma ze všeho nejraději tráví čas v kuchyni přípravou těch nejlepší pokrmů, které jsou jako… no jako…. no jako od maminky. Zkuste se proto porozhlédnout ve vašem okolí, zda se zde nepořádají nějaké kurzy pro pokročilé kuchařinky, ve kterých nasbírá spoustu nových informací a dovedností. Nebo jí můžete věnovat zajímavou knihu o vaření.

Každou mlsavou dámu potěšíte čokoládou, o tom jsem skálopevně přesvědčená. A co teprve, když něco výborného a čokoládového upečete přímo pro ni? Pak se budou její chuťové buňky tetelit blahem.

Čokoládový dezert s malinami

Suroviny: 200 g hořké čokolády nebo čokolády na vaření, 1 kelímek zakysané smetany (200 – 250 g), maliny na ozdobu, čerstvá máta, 200 ml smetany ke šlehání, vanilkový cukr

Postup: Ve vodní lázni necháme rozpustit čokoládu, odstavíme z plotýnky a nalijeme zakysanou smetanu. Tuto hmotu řádně promícháme do hladka, pokud čokoláda začíná tuhnout, když není smetana ještě řádně vmíchána, vrátíme ji ještě chvilku do vodní lázně rozpustit, aby se dala hmota opravdu dobře promíchat. Po promíchání nalijeme do dezertních misek a necháme zatuhnout v lednici. Navrch poklademe maliny. Ze smetany na šlehání a vanilkového cukru ušleháme šlehačku, kterou dezert dozdobíme. Navrch přidáme ještě dvě až tři maliny a snítku máty.

Mlsalky a gurmánky potěší také dobré vínko. Třeba některý z výborných výběrů z bobulí dozrálých na moravských vinicích.

A co potěší každou mámu bez rozdílu a bez ohledu na to, jaký je právě den? To je prosté obejmutí a věta „Mám tě rád(a).“

Užijte si Svátek matek.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *