Aquaaerobic – pohyb, voda, hudba

Autor

Radost dnes udělám všem příznivcům vodních radovánek. Pro náš web se mi podařilo zkontaktovat paní Kateřinu Haškovou, instruktorku aquaaerobicu. Paní Hašková nám v rozhovoru přiblíží aquaaerobic jako sport pro každého, koho láká kombinace pohyb – voda – hudba. Dozvíme se i o dalších aktivitách, jenž brněnská plavecká škola nabízí, pro dospělé i pro děti, zkrátka pro každého.

Paní Hašková, co je to vlastně aquaaerobic, o jaké cvičení se jedná?

Aquaaerobic je účinný způsob, jak si vylepšit fyzickou kondici cvičením ve vodě. Díky strečinku, posilování, aerobním i relaxačním cvikům posílíte svaly, shodíte přebytečné kilogramy a budete se cítit báječně. Pohyb, hudba a voda přináší radost a pohodu. Cvičení navozuje příjemné pocity a pozitivní myšlení, dodává energii, odbourává stres a napětí, čímž přispívá k relaxaci celého těla.

Komu byste aquaaerobic doporučila? Mohou cvičit aquaaerobic i muži a děti?

Cvičení je určeno v podstatě pro každého, jak pro úplné začátečníky neplavce, tak pro zkušené cvičence, bez rozdílu věku či pohlaví.

Pro děti navíc v létě chystáme speciální typ aquaaerobicu tzv. aquadance aerobic. Děti začínají od nejzákladnějších kroků aquaaerobicu a pohybů v mírném tempu, po taneční kreace různých žánrů – disco, orientální country tance atd. Cílem těchto lekcí není výkonnostní sport, ale cvičení pro radost z pohybu za doprovodu hudby.

Kde Vás mohou naši čtenáři najít, je nutné se na aquaaerobic předem objednat?

Aquaaerobic probíhá v podstatě každý pracovní den. Pondělí, středa a pátek na ZŠ Arménská v Brně – Bohunicích ve vodě přechodové a úterý, čtvrtek v aquaparku v Kohoutovicích ve vodě hluboké.

Podrobnější informace o jednotlivých lekcích se čtenáři mohou dozvědět na našich webových stránkách: www.plavani-katka.cz Hlásit se na jednotlivé lekce předem není potřeba. Každý si může přijít vyzkoušet cvičení buď na jednorázovou vstupenku, případně si může koupit některou z permanentek.

 

Jak jste se k aquaaerobicu dostala Vy osobně?

K aqua jsem se dostala prostřednictvím svého ředitele plavecké školy v Hustopečích. Byli jsme se na aqua podívat, jeli jsme na školení a začali jsme cvičit.

Co si vzít na aquaaerobic s sebou?

Určitě plavky a další hygienické potřeby do sprchy. Vhodné je mít s sebou také láhev s pitím. Nejvhodnější je vlažný nápoj, např. mírně slazený ovocný čaj, neperlivá voda s obsahem magnézia nebo různé iontové nápoje. Rozhodně by se také nemělo zapomínat na dobrou náladu a chuť si zacvičit.

Jaké spatřujete výhody v cvičení ve vodě – aquaaerobicu?

Vodní prostředí má velmi příznivé účinky na páteř a pohybovou soustavu. Oproti ostatním formám aerobicu je to cvičení bez jakýchkoli otřesů, což zvyšuje pevnost kostí a chrání tak nejen naše klouby, ale i kardiovaskulární systém.

Mohu jít na aquaaerobic sytá nebo je vhodnější cvičit na lačno?

V podstatě ani jedno. Jít cvičit s plným žaludkem se rozhodně nevyplácí. V lehčích případech byste si mohli přivodit nepříjemné pocity při cvičení. Cvičit na lačno ovšem také nedoporučuji. Člověk potřebuje mít dostatek energie, kterou by mohl dát do cvičení. Nejlepší je, podle mého názoru, zlatá střední cesta – jít si zacvičit asi dvě hodiny po jídle, když už je potrava dostatečně strávená a můžeme z ní čerpat energii.

 

Na Vašich webových stránkách jsem se dočetla o nabídce „aqua víkendových pobytů“ a letních akcích. O co se konkrétněji jedná?

Nejčastěji se jedná o víkendové pobyty, které organizujeme v průběhu školního roku. K pravidelným víkendovým aktivitám patří aquaaerobic, cvičení na míčích, případně výuka plavání. Dále si zákazníci mohou dle možností hotelu přikoupit další služby jako masáže, kosmetické služby, pedikúru, v zimním období lyžování apod. Na každém víkendovém pobytu máme navíc připraveno nějaké překvapení pro naše klienty. Posledně se jednalo o taneční lekce flamenca či hodiny zumby.

Každé léto organizujeme také aktivní dovolené u moře. Letos to bude na začátku července a na konci srpna v Chorvatsku, kde si můžete užívat ničím nerušenou dovolenou při různých nejen sportovních aktivitách (mezi nejoblíbenější patří aquaaerobic v moři, šnorchlování a ploutvové plavání).

Zkrátka nepřijdou ani naši nejmenší. Pro ně pořádáme pravidelně letní příměstské tábory plné her, zábavy a plavání. Součástí těchto táborů jsou návštěvy hasičů, policistů nebo záchranářů. Ke klasické dvoufázové výuce plavání jsme letos navíc přidali hodiny aquadance aerobicu.

Podrobnější informace k jednotlivým akcím najdete na našich webových stránkách, případně se můžete informovat mailem.

Jaké ohlasy na aquaaerobic zaznamenáváte? Máte stálou klientelu nebo se lidé u Vás stále mění?

Naši klienti bývají velmi spokojeni a těšíme se jejich stálé přízni. Dokonce se nám podařilo přesvědčit i některé zaryté odpůrce aquaaerobicu, aby si cvičení vyzkoušeli. Později se i oni stali našimi stálými cvičenci.

Paní Hašková, děkuji za milý rozhovor a přeji i nadále vzrůstající a spokojenou klientelu.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na