Nebudeme sedět doma

Autor

Také se letos cítíte unavenější než kdykoli dřív? Nejraději byste si zalezli do teplého koutečku s knížkou, miskou vanilkových rohlíčků a stali se neviditelnými? Já sama zrovna pod stromečkem rozbalila knihu, která mě tak vtáhla do svého děje, že se od ní doslova nemůžu odtrnout. Dokázala bych si představit prožít takzvaný pyžamový den. Zavrtaná s knížkou a nic nemuset, ale to je sen.

Člověk, jak ale říkávala s oblibou má babička, většinou má něco jiného než o čem sní, ale musí najít zalíbení v tom, co má.  A tak i v době vánočního volna, kdy z nás odpadne veškerý stres z příprav a neúprosně ubíhajícího času, neleníme. Nenasáváme klidu domácí, pohodlné a poklidné atmosféry. Jsme stále v poklusu, dětem totiž Ježíšek přinesl letos nááááramně užitečnou hračičku. A tou jsou chytré hodinky. Ani jsem nečekala, jaký v nich vzbudí zájem. Šlo mi hlavně o to, aby se orientovali v čase a nejsem příznivcem mobilního telefonu do škol, i když mnohdy by se mi spojení s nimi hodilo víc než dost. Když jsem však zjistila, kolik stojí obyčejné páskové hodinky a kolik ty chytré a co všechno už umí, nebylo nad čím váhat.

Hodinky dokáží vysledovat ledasco, jak člověk spí a kdy se budí, kdy měl naopak spánek nejtvrdší. Jaký má tep, signalizují, když vám někdo volá, budí vás, ukazují vám kolik jste udělali ten den kroků, no a o to přeci jde. Děti vyčetly, že bychom za den měli průměrně ujít asi 6 tisíc kroků, aby naše tělo netrpělo nedostatkem pohybu. A já ani nečekala, jak se z celkem nudné informace stane trhák a lamač rekordů.

Letos u vánočního cukroví nemáme čas nakynout, děti chtějí všude chodit pěšky a lákají nás sami k výletům. A tak z pozvánky na vánoční rodinný oběd se pro nás stává tour de oběd, protože my nevaříme a máme čas ťapat. Není jim zatěžko trasu natahovat a omrknout osvětlení celého města, jen aby na displeji večer svítilo čísílko, co možná nejvyšší. Naším denním rekordem tak bylo zatím asi 21 tisíc kroků. Ale rozhodně to není číslo konečné, protože jak říkaly děti, hodně se sedělo, mělo to rezervy. Oni nás snad mají v plánu v létě zničit.

Já tedy večer v křesle nad knihou usínám, ale přiznávám, že mne nyní méně bolí záda a mám z nás a hlavně z dětí radost, že našly zalíbení i v tak obyčejném a přirozeném pohybu.  Budu pevně věřit, že je dárek jen tak neomrzí a my se budeme více hýbat bez novoročního předsevzetí a s radostí.

Přeji všem šťastnou a veselou cestu novým rokem, s pevným zdravím, s plným nasazením a po boku těch nejmilovanějších

Lenka

6 comments

 1. Nejdřív Vám chci popřát vše nejlepší do nového roku. Tak to je úžasné. Chytli jste to za správný konec. Já bych potřebovala rozhýbat manžela. Má už sice dva krokoměry, ale moc nefungují. Jestli byste mi mohla poradit, jakou značku jste dětem pořídili? Pokud to ničemu nevadí? A jestli to zabere, budu Vám vděčná!

 2. Já také přeji celé RODINĚ 21, šťastné vykročení do nového roku, Nechť je rok plný zdraví, lásky, pochopení a tolerance. Mačko nechtěli jsme investovat dětem do žádných drahých hodinek, to aby případná ztráta nebyla bolestná :-), za mě mohu doporučit mi-band, nejsou drahé a účel plní náramně 🙂

   1. To je milé, my bychom mohli ale 2. Vánoce mít nejdříve po dvou měsíčním půstu . Ale schvaluji umět si života uzit v kruhu rodinném. Tak tedy šťastné a veselé
    ♥️

    1. No jo, ten půst bych taky potřebovala, a nejen já. Proto tajně doufám, že ty chytré hodinky pomůžou, že budou motivací k pohybu, jako u Vás. Ale nečekám zas žádné zázraky. A myslíte, že všechny tipy mi band mají český návod? Protože bez něho jsme nahraní.

     1. Objednala jsem mi band 4, už přišly, ale ještě jsem je nerozbalila. To až manžel pod stromečkem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *