Vzhůru do plavek

Autor

Jak se vždy těším, když se začínají přibližovat letní dny plné sluníčka, koupání a relaxu! A jak mi vždy zamrzne úsměv na rtech, když si představím, že mám znovu vlézt do plavek a vykoukne ven všechno to, co jsem celou zimu úspěšně ukrývala a trochu i zanedbávala (pssst!). Ale je květen. Ještě není pro žádnou z nás pozdě na sobě zapracovat. Takže s chutí do práce, ať se můžeme vyloupnout v celé své kráse jako Botticelliho Venuše z lastury.

Celulitida

S tou je potřeba začít co nejdřív. Je to potvora a děsně odolná. Já nevím, jak vy, ale já mám vždy pocit, že jí v zimě vůbec nemám, ani si na ní nevzpomenu. Ale jakmile se oteplí a já sáhnu po sukni nebo kraťasech, najednou je tam. Je jak pampelišky, co čekají na první sluníčko. Bum! A rozkvete.

Abychom pochopily, jak proti ní bojovat, musíme zjistit, proč vůbec vzniká. Můžou za to opět staré a dobré hormony – přesněji řečeno estrogen (Jak kdyby mu nestačilo, co všechno tropí!). Hormony způsobí, že se nám hromadí tukové tkáně, které vytváří ty krásné kuličky. A protože nám stárne kůže, podkožní vazivo ztrácí svou pevnost, tak se ty bouličky mohou v klidu protlačit až pod pokožku, kde si v klidu hoví a otravují nám život.

Je potřeba vědět, že postihuje většinu z nás. To ale neznamená, že se proti ní nedá bojovat. Celulitidě děsně „chutná“ nadváha. Z toho vyplývá, že správný jídelníček je prvním krokem k úspěchu. Zapomeňte na chipsy a čokoládu a co nejvíc využívejte toho, co nám poskytuje jarní menu. Čerstvá zelenina, bílé maso, rybky. A hodně, hodně vody! Vepřo knedlo zelo přenechte svým drahýn polovičkám. Nedržte ale drastické diety nebo hladovky, které vedou k tzv. jo-jo efektu! Ten celulitidu jen zhorší. Jezte pestře, ale bez přejídání a zbytečných hluchých kalorií.

Pokud používáte krémy na celulitidu, mějte na paměti, že velmi důležitá je masáž, kterou vpravujete krém do postižených oblastí. U nohou je to směrem nahoru k srdci ve směru toku mízy. Masáž si dopřávejte i mimo aplikaci krému. Používejte k ní kartáč s jemným přírodním vlasem. Velmi prospěšné jsou také lymfatické a proticelulitidové masáže.

Vzhledem ke všemu výše zmíněnému je už asi každému jasné, že pohybu se v tomto boji nevyhne. Nejlepší je takový, který zpevňuje stehna, boky, hýždě a břicho. To se koneckonců bude hodit nejen na boj se celulitidou, ale na celou přípravu vklouznutí do plavek.

Zpevňování

Taky vás vždy vyděsí, že jste po zimě takové neforemné, povislé, sulcoidní? Je třeba s tím rázně zatočit! Máte několik možností. Buď zavítat do nějakého fitness centra, kde vám ve vašem snažení rádi pomohou nebo se snažit samy. Ideální pohyb a úspěšnou cestu za zpevněným a zformovaným tělem vám zajistí třeba rekreační běh, cyklistika, tanec, jízda na koni, plavání nebo aerobik. Nezapomeňte ani na cviky, které zpevňují prsa, chcete mít přece dekolt hodný údivu.

Barva pleti

Přes zimu se vždy řádně vybělím. Už zdálky jsem vidět, jak zářím bělostí a i lékařské pláště mi můžou mojí barvičku závidět. Pokud patříte k nešťastníkům jako jsem já, nezoufejte, i to se dá řešit. A opět k tomu vede několik cest. Buď můžete opálení nachytat na zahradě nebo balkoně, v klidu a bez zraků ostatních.

Jestliže však těmito prostory nedisponujete, můžete sáhnout po samoopalovacích krémech. Při jejich používání je nejdůležitější, důkladně a rovnoměrně je rozetřít po celém těle. Nechcete přece vypadat jako pruhovaná zebra nebo flekatý gepard. Klidně požádejte o pomoc partnera a můžete to krásně spojit s milostnou předehrou.

Ještě je tu jedna možnost. Zavítat na solárko. Tady ale dobře vybírejte. Najděte si opravdu kvalitní studio, které se o svá solária dobře stará a pravidelně mění trubice. A moc to nepřehánějte. Chcete získat jen základ pro pozdější přírodní opálení a ne ze sebe udělat pomeranč.

Depilace

Tak tady toho snad moc psát nemusím. Myslím, že nějaká ta žiletka, depilační krémy, vosky nebo depilátor dnes už patří do základní výbavy každé ženy. Přírodní porost a lá Yetti už se dávno nenosí a ani esteticky nepůsobí pěkně. Nezapomeňte při holení do plavek, že v nich ukazujete víc než obvykle a proto byste měla pamatovat i na odstranění chloupků v oblasti třísel.

Plavky

A teď už nás čeká příjemná část. Jdeme nakupovat. Máme dnes nepřeberné množství střihů, takže si vybere úplně každá. Ať už dáváte přednost bikinám, tankinám či plavkám vcelku, módní tvůrci na vás myslí a přináší tak jako každý rok nové a skvělé nápady. Pro letošek sáhly po jasných, zářivých barvách a metalickém efektu. Plavky jsou veselé s retro nádechem. Výrazným prvkem jsou velké ozdobné kruhy a spony.

Přeji vám, ať se příprava vydaří k vaší spokojenosti a vy si užijete báječné léto v plavkách.

Foto: pixabay.com

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na