Dovolená: čas odpočinku, relaxu, změn i růstu

Autor

O prázdniny, o dovolené se dá stihnout ledasco. Nejen číst, ale i číst. Nebo se čtením inspirovat k činnosti. K zamyšlení nebo změnám. Pojďme se nahlédnout pod pokličku novinek od Portálu.

Engler, Michael
Mokrozem/Suchozem
Dva velké příběhy z jednoho světa
Ilustrace: Birck, Jan; Tourlonias, Joëlle
Lamar žije v zemi neustálého deště. Se svou slepičkou Dolores zase konečně chtějí vidět zpoza mraků slunce. V zemi sucha má oproti tomu Neneh a její lišák slunce plné zuby, vždyť odpaří i poslední kapku vláhy. Potřebují vodu!
Všichni čtyři se vydávají na cestu různými směry a dobrodružství s překvapivým výsledkem začíná pro oba hlavní hrdiny…
Obrázková dvojkniha o klimatu, útěku a přicházení, cílech a vizích, přátelství a víře v sebe samého.
brož., 64 str., 279 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Čim, Čára a zahrada Vílí býlí Bez vody to nejde!

Tolonen, Tuutikki
Strašidelný dopis
Překlad: Štollová, Alžběta
Ilustrace: Pitkänen, Pasi
V rodině Maikki, Hilli a Kaapa se zdá být všechno v nejlepším pořádku. Zdání ale klame! Rodiče se chtějí přestěhovat do nového domu. S tím jejich děti naprosto nesouhlasí. Nelze přece opustit bubáky, fotbalové družstvo a Runara Kalliho. A navíc jednoho podzimního dne do domu Hellemaaových doručí mravenci záhadný dopis určený Velkému Duchovi. A nezůstane pouze u jednoho…
Vzápětí se v koupelně objeví i Maikkin starý známý Strážce, pro nějž se život v podzemí stal nesnesitelným. Jeho podzemní brána tak ale zůstala nestřežená a tajuplná stvoření se z podzemí dostávají na svobodu. Bylo by ale lepší, kdyby cestu ven nikdy nenašla. Děti čeká rozhodující bitva! Povede se jim s pomocí Strážce, Velkého Ducha Župana a bubáků zahnat temné síly zpět pod zem?
Příběh Maikki, Hilly a Kaapa přímo navazuje na knihy Strašidelná chůva a Strašidelná cesta. Jde tedy o závěrečný díl volné trilogie ze světa lidí a bubáků, jež v sobě mísí to nejlepší z Roalda Dahla, Astrid Lindgrenové a J. K. Rowlingové.
Kniha je určena pro děti od 8–12 let.

brož., 216 str., 309 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Strašidelná chůva Strašidelná cesta Ve škole se dějou věci!

McNab, Andy; Earle, Phil
Dostaňte mě odsud!
Překlad: Marková, Michala
Ilustrace: Boyden, Robin
Danny je obyčejný kluk z obyčejného města. Má spoustu kamarádů, maminku a otravného staršího bratra Dylana. A taky má rád nebezpečí. Když se ve škole dozví, že by měli se třídou odjet na super výlet do divočiny, je nadšený! Bude šplhat po horách, jezdit v kajaku, spát ve stanu… Jenže problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Bez signálu se Danny těžko dozví, jak postavit stan. A kde je v něm vypínač? Jahodové mléko neteče jen tak z tetrapacku? Kde je toaletní papír? Jak se řídí kajak na zdivočelé řece? A proč musel jet na výlet i otravný Dyl?
Dynamický příběh plný akce a mnoha zvratů pro čtenáře od 8 do 11 let, v němž nechybí humor i napětí.

brož., 256 str., 299 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Tuhej tulipán Kluci netančej! Šílenci a suchaři

Mason, Paul T.; Kreger, Randi
Život v papiňáku
Hraniční porucha osobnosti ve vztazích
Překlad: Kopicová, Miroslava
Máte pocit, že vámi váš blízký manipuluje, kontroluje vás nebo vám lže? Jste terčem intenzivních, bouřlivých a iracionálních útoků? Máte pocit, že musíte stále „našlapovat po špičkách“, abyste se vyhnuli další hádce?
Pokud si na tyto otázky odpovídáte kladně, je možné, že má váš blízký hraniční poruchu osobnosti (HPO). Tato kniha již pomohla téměř půl milionu lidí, jejichž přátelé či příbuzní trpí HPO. Pomůže vám porozumět této destruktivní poruše, nastavovat si hranice a přestat se nechat ovládat nebezpečným hraničním chováním.
Paul T. Mason je americký klinický psycholog, specializuje se na práci s klienty s hraniční poruchou osobnosti a jejich rodinami.
Randi Kreger je publicistka a aktivistka, založila podpůrné skupiny a internetové stránky na pomoc lidem s HPO a jejich rodinám.
brož., 264 str., 449 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Hraniční porucha osobnosti Když ty nejsi ty Emoce pod kontrolou

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *