Zakousnout se do knihy

Autor

Odpouštění, myšlenkové pasti, začínání od nuly, více jak tisíc her. To všechno přináší Portál a jeho novinky. Pojďte se začíst, co si lze počíst.

Brasseur, Philippe
1001 her s knížkou
Jak udělat z dítěte skutečného čtenáře
Překlad: Holubkovová, Hana
Ilustrace: Bergmannová, Michaela
Láska ke knihám se v dětech dá probudit mnoha různými způsoby. Zdaleka to neobnáší jen předčítat nebo číst text. Jak to udělat? Hrou, kreslením, vymýšlením, mluvením, pantomimou, a to není zdaleka všechno. Bohatě ilustrovaná belgického autora přináší návody, jak vytvořit prostředí, které podporuje chuť ke čtení. Pojďte si hrát! Vytvořte „občanský průkaz“ své oblíbené knižní postavy, uspořádejte výstavu knih podle společné myšlenky či tématu ilustrace nebo namalujte podle knížky komiks.
Kniha je zaměřená na podporu čtení a rozvoj čtenářství. Je určená rodičům, učitelům, vychovatelům – všem dospělým, kteří chtějí podporovat u dětí radost ze čtení a směrovat je ke čtenářství jako zábavné a objevné aktivitě. Vhodné pro děti od 2 do 8 let.
brož., 144 str., 249 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Zakousněte se do knihy Víš, co čteš? Čtu a vím o čem

Roskifte, Kristin
Každý (se) počítá
Překlad: Jindřišková, Jitka
Na počátku není nikdo. Nula. Na konci je sedm a půl miliardy lidí. Potkáváme se doma, v lese, na závodech, svatbách, v parku, v dopravní zácpě, na demonstraci, na pláži u vody. A pokud ne, tak se, doufejme, zase brzy potkávat budeme.
Každá strana či dvoustrana knihy je zaměřena na počítání (od 0 do 35, následně 45, 50, 60, 65, 75, 85, 90, 100, 135, 200, 400, 1000, 7 500 000 000). Každé číslo v knize je doplněno krásnými a vtipnými ilustracemi a doprovodnými otázkami založenými na hledání v obrázku, ale i na sociálním čtení, vymýšlení příběhu, snění, fantazii). Všichni žijeme na jedné planetě, každý jsme jedinečný, každý (se) počítá. A jedením z nich jsi ty!
Kniha ve světě získala cenu Nordic Council Literary Prize, cenu za nejhezčí vizuální zpracování, nejhezčí knihu roku 2018, byla přeložena do více než 20 jazyků.
Kniha je určena dětem od 5–10 let.
váz., 64 str., 299 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Jak to chodí v lidské hlavě Jak se dostat z maléru Po stopách Karla IV.

Fryer, Daniel
Racionálně-emoční terapie
Překonejte myšlenkové pasti
Překlad: Tolimat, Rani
I když máte pocit, že si z vás život střílí, můžete se naučit, jak ho zdravě a racionálně zvládat. Zkušený psychoterapeut Daniel Fryer tvrdí, že své nezdravé reakce dokážeme změnit. Jak naše nezdravé reakce vypadají? Věci dramatizujeme, máme pocit, že „to tak bude napořád“, nezvládáme je a srážejí nás k zemi. Autor ukazuje, že tenhle přístup lze překonat pomocí pružného myšlení, širší perspektivy, že věci prostě dokážeme zvládnout, ale že bychom se je tedy měli snažit přijmout. Jeho šestitýdenní program nás provede racionálně emoční terapií v praxi. Tento přístup je zvláště užitečný pro lidi, kteří se potýkají s úzkostí, depresemi a pocitem nedostatečné hodnoty. Pomůže zlepšit vztahy k druhým a zejména k sobě samým.
brož., 264 str., 399 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Držme se pevně Sourozenecká dynamika Přerámování v terapii

Fleurot, Amélia
Odpustit druhým, odpustit sobě
Překlad: Filová, Simona
Odpouštíme někdy jen na oko? Případně ze slušnosti? A nestálo by za to, naučit se odpouštět skutečně a autenticky? Odpustit těm, kteří nás zranili, znamená pochopit, že dotyčný ublížil především sám sobě tím, že se nás dotkl, ať už vědomě, či nikoli. Prožitá krize nám dává příležitost osvobodit se z toxického vztahu, nebo naopak šanci ho proměnit. Skutečně odpustit proto neznamená rezignovat na spravedlnost a vlastní blaho, ale naopak obdarovat sám sebe něčím velmi cenným.
váz., 192 str., 299 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Odpuštění Pořádek v pokoji, pokoj v duši Minimalismus do kapsy

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *